Wałbrzych: Planują odwołanie szefa wodociągów

  Wałbrzych: Planują odwołanie szefa wodociągów

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Według Pawła Szpura i Michela Nykiela, radnych opozycji i zarazem członków zgromadzenia Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji, mieszkańców regionu wałbrzyskiego czeka w najbliższym czasie kolejna wysoka podwyżka cen wody i ścieków.
  Wszystko za sprawą długów, w których pogrąża się WZWiK. Tworzy go 9 gmin powiatu wałbrzyskiego oraz Świebodzice. - Rok 2009 WZWiK zamknął z deficytem ponad 35,7 mln zł - wyjaśnia Nykiel. - Ze wstępnych prognoz wynika, że rok bieżący zakończymy deficytem sięgającym 21 mln zł. Jestem jednak przekonany, że będzie on wyższy.

  Czarę goryczy przelała informacja, że WZWiK musi zapłacić powiatowi wałbrzyskiemu ponad 11 mln zł.
  To kara za zajęcie bez zgody pasa drogowego w trakcie realizowanej inwestycji. Nykiel i Szpur twierdzą, że odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi Stefanos Ewan-gielu, przewodniczący WZWiK oraz członkowie zarządu.

  - Nie chcemy, by o stanowisku szefa związku decydowała wyłącznie jego przynależność do rządzącej w mieście Platformy Obywatelskiej - mówi Paweł Szpur. Dlatego obaj radni zapowiadają złożenie wniosku o odwołanie przewodniczącego. Ma być poddany pod głosowanie na najbliższym walnym zgromadzeniu związku. Na razie wiadomo, że odbędzie się ono w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

  Stefanos Ewangielu nie odpowiada na razie na stawiane mu zarzuty. Zapowiada tylko, że ustosunkuje się do nich na konferencji prasowej, którą planuje zorganizować jutro.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama