Szóste klasy piszą sprawdzian

  Szóste klasy piszą sprawdzian

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  4300 uczniów z Wrocławia ma ważny sprawdzian. Szóstoklasiści mogą na nim zdobyć 40 pkt.
  W czwartek (06.04) o godzinie 9 we wszystkich 80 wrocławskich szkołach podstawowych uczniowie zasiądą na godzinę do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu. Chodzi o sprawdzian na koniec podstawówki. Przez godzinę będą mogli zdobyć maksymalnie 40 punktów.

  W zadaniach uczniowie muszą się wykazać znajomością czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

  - Najważniejsze to dobrze przeczytać polecenia - podkreśla Michał Humiński (średnia 5,7 - jest dumą kolegów i koleżanek), uczeń klasy VIc ze Szkoły Podstawowej nr 118 przy bulwarze Ikara. Chciałby zdobyć 40 punktów, bo wybiera się do Gimnazjum nr 1 przy ul. Jeleniej, spoza swego rejonu. W przyszłości chce być informatykiem. - Ale nie siedzę na grach - zastrzega. Woli robić prezentacje i liczyć w arkuszach kalkulacyjnych. W zadaniach uczniowie muszą się wykazać znajomością czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.
  Asia Czajkowska z klasy Michała przyznaje natomiast, że czuje się zestresowana, bo może jej się powinąć noga na ortografii albo kodowaniu. Agnieszka Fijołek - że tego dnia czegoś zapomni wziąć z domu.

  Klasa VIc to najlepsza spośród wszystkich szóstych w tej podstawówce. - Bardzo możliwe, że dzięki nim szkoła uzyska wynik z zeszłego roku: średnia 29,9 punktu, jedna z najwyższych we Wrocławiu - chwali Dorota Skibin, wicedyrektorka szkoły.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama