Oleśnica: Stacja dializ zostanie zamknięta?

  Oleśnica: Stacja dializ zostanie zamknięta?

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Wrocławska

  Wszystko wskazuje na to, że oleśnicka stacja dializ, niemal równo rok od otwarcia, zamknie swoje podwoje.
  - Sprawa nie jest jeszcze do końca przesądzona, ale coraz głośniej mówi się, że tak właśnie się stanie - mówi nasz Czytelnik. Powodem takiej decyzji prywatnej firmy, która dzierżawiła pomieszczenia od szpitala, jest prawdopodobnie zbyt mała liczba chorych korzystających z usług tej placówki. Skąd brak zainteresowania? Gdy stację otwierano rozmawialiśmy z kilkoma osobami, które deklarowały, że będą uczęszczać na dializy do oleśnickiego punktu.
  - Jestem zmuszony do korzystania z tych usług medycznych od blisko 30 lat - mówi nasz czytelnik, który poinformował nas o zamiarze zamknięcia stacji. - Niestety, sprzęt w naszej stacji nie jest moim zdaniem najlepszy i to jest główny powód tego, że chorzy wolą jeździć do Wrocławia.

  Próbowaliśmy skontaktować się z firmą, która prowadziła stację w naszym mieście, ale bez skutku. Jeszcze rok temu przedstawiciele prywatnej spółki z Sosnowca zapewniali, że mimo braku umowy z NFZ pacjenci nie będą pokrywać jakichkolwiek kosztów związanych z dializą. Pokrywała je firma. W oleśnickiej stacji było aż 90 stanowisk.Do sprawy wrócimy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama