Lubiński "Wędrowiec" wraca na granice Polski

  Lubiński "Wędrowiec" wraca na granice Polski

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zaraz po świętach wielkanocnych dwunastoosobowa ekipa Stowarzyszenia Turystyki Pieszej "Wędrowiec" wyrusza na piąty etap rajdu dookoła Polski
  - Rozpoczynamy 6 kwietnia ok. godz. 8 w miejscu zakończenia czwartej części, czyli w Sławatyczach, na granicy z Białorusią przy słupie granicznym nr 1182 - informuje Jan Doleziński, wiceprezes "Wędrowca". - Idziemy na południe do miejsca na styku Polski, Białorusi i Ukrainy. I dalej już granicą z Ukrainą.

  Etap będzie długi. Najdłuższy z dotychczasowych. Według wstępnych szacunków do przejścia jest ok 520 kilometrów. Te założenia może zweryfikować jednak pogoda lub stan zdrowia uczestników ekspedycji. Lubinianom będą towarzyszyć funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek położonych wzdłuż trasy.

  - Największą przeszkodą jest zalany przez Bug teren przybrzeżny. Wówczas będziemy musieli iść obejściami, drogami bocznymi, położonymi jak najbliżej granicy - mówi Jan Doleziński

  W wyprawie biorą udział 3 kobiety i 9 mężczyzn. Średnia wieku wynosi 57 lat. Do Lubina wrócą 18 lub 19 kwietnia.

  - Dotychczas od rozpoczęcia rajdu spod latarni morskiej na Helu przeszliśmy 931,4 km w ciągu 29 dni - mówi Jan Doleziński.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama