Lubin: Piotr Borys i Robert Raczyński pogodzeni

  Lubin: Piotr Borys i Robert Raczyński pogodzeni

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na jednej rozprawie zakończył się proces, jaki europoseł Platformy Obywatelskiej Piotr Borys wytoczył prezydentowi Lubina Robertowi Raczyńskiemu
  Borys poczuł się dotknięty oskarżeniami, jakie przeciw niemu w mediach wygłaszał Raczyński. Przed wyborami do europarlamentu zarzucał byłemu wicemarszałkowi województwa, że ten dzielił unijne dotacje według politycznego klucza i że przez jego decyzje Lubin nie otrzymywał pieniędzy.

  Wczoraj podczas pierwszej i jedynej rozprawy lubińscy politycy zawarli ugodę. - Piotr Borys wycofał pozew z sądu - mówi Krzysztof Maj, rzecznik prasowy prezydenta Lubina. - Panowie wzajemnie się przeprosili i zadeklarowali, że nie będą już naruszać dobrego imienia drugiej strony.

  Europoseł podkreśla, że trzeba doceniać dobre gesty. - Prezydent poprosił o ugodę. Porozmawialiśmy. Przeprosiliśmy się nawzajem - mówi Piotr Borys. - Gest nastąpił. Dobre rozwiązanie, zwłaszcza w Wielkim Tygodniu.

  Niewykluczone, że lepsza atmosfera pomiędzy lokalną PO a prezydentem Raczyńskim ma związek z rozmowami, jakie we Wrocławiu PO prowadzi ze Stowarzyszeniem Polska XXI, z którą sympatyzuje prezydent Lubina.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama