Kamienna Góra: Pomnik będzie jak nowy

  Kamienna Góra: Pomnik będzie jak nowy

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wkrótce rozpoczną się prace związane z utworzeniem ścieżki edukacyjnej do pomnika znajdującego się w parku w Kamiennej Górze
  Pomnik pochodzi z 1866 roku. Jest poświęcony żołnierzom, którzy polegli na terenie Kamiennej Góry w czasie wojny prusko-austriackiej. Zginęli wówczas żołnierze różnej narodowości, w tym Polacy i Czesi.

  - Chcielibyśmy zachować ich pamięć i odrestaurować pomnik im poświęcony - mówi koordynująca projekt Kamila Stypuła z urzędu miasta.

  Ścieżka, która prowadzi do pomnika będzie utwardzone a wzdłuż niej pojawią się elementy małej architektury. Pojawią się tablice informacyjne opisujące historię tego miejsca. Przy głównej ulicy pojawi się tablica z informacją o istnieniu ścieżki do pomnika.

  Sam pomnik będzie podświetlony z trzech stron, dzięki czemu będzie widoczny z daleka. Po zakończeniu prac ziemnych w Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze otwarta zostanie wystawa dotycząca wojny z 1866 roku.

  Historia ta nie pojawia się na lekcjach historii w szkołach, więc dla młodzieży zostanie stworzona specjalna prezentacja multimedialna.

  Cały projekt nosi nazwę "Historia nas łączy" i będzie realizowany razem z czeskim miastem Trutnov. Został dofinansowany przez Unię Europejską i pochłonie 30 tys. euro.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama