Jelenia Góra: Spędź aktywnie Wielkanoc

  Jelenia Góra: Spędź aktywnie Wielkanoc

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Największa wielkanocna atrakcja szykuje się w Karpaczu. W poniedziałek wielkanocny odbędą się tam X Mistrzostwa Polski z Jajem. Hitem dnia będzie smażenie i degustacja gigajajecznicy, która zostanie przygotowana z 2010 jaj
  Nie zabraknie również jajecznych zabaw, np. rzutów jajem na odległość, w parach czy do podobizny burmistrza. Zaplanowano też konkurs na najładniejszą pisankę, na najciekawszy chlebek, na osobę z najbardziej odległego od Karpacza miasta.

  Start imprezy w górskim kurorcie o godz. 13 na stoku Lodowiec obok Chaty Karkonoskiej przy ul. Wolnej 4. O godz. 14 rozpocznie się smażenie wielkiej jajecznicy, której potem uczestnicy zabawy będą mogli spróbować. Natomiast od godz. 16 będzie się można pobawić przy muzyce.

  Kto zechce pojechać dalej, może wybrać się 5 marca do zoo w Görlitz, gdzie przygotowano wiele wielkanocnych atrakcji. Wśród nich m.in. wystawę zagrożonych ras królików. W tym dniu pojawi się także zajączek wielkanocny, który ukryje na terenie ogrodu czekoladowe jajka. Będą ich poszukiwały dzieci. W zoo przygotowano także tradycyjne wyścigi taczek. O oprawę muzyczną zadba górnołużycka orkiestra dęta. Bilety do zoo: dorośli 4 euro, dzieci 2 euro, a rodzinny 7 euro.

  W czasie świąt wielkanocnych od godz. 9 do godz. 17 czynne będzie Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie. Jeleniogórzanie mogą wybrać się tam rowerem lub nawet na piechotę, by połączyć zwiedzanie domu noblisty ze spacerem. Za wstęp do muzeum zapłacimy 6 zł. Kto do Jagniątkowa pojedzie samochodem, może wybrać się później do Kowar, do parku miniatur zabytków.

  Nowością w ekspozycji jest model czeskiego pałacu z Vrchlabi. Przygotowanie miniatury tego zabytku trwało blisko trzy miesiące. Załoga odrestaurowała też blisko 40 modeli dolnośląskich zabytków. A nowe wyeksponowanie miniatur z zamkiem Czocha na czele jest bardzo atrakcyjne. Ceny biletów do parku: 14 zł dla dorosłych i 11 zł dla młodzieży.

  W niedzielę wielkanocną można pojechać do Przesieki, gdzie w budowanym kościele odbędzie się o godz. 17 koncert wielkanocny. W programie: "Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu" op. 51 Józefa Haydna. Wykonawcy: Kwartet Karkonoski. Wstęp bezpłatny. Po koncercie odbędzie się zbiórka datków na dzwon dla przesieckiego kościoła.

  Natomiast w poniedziałek w Cieplicach w hotelu Caspar o godz. 18 zagra zespół jazzowy Brand New Trio.

  Świętowanie można rozpocząć już dzisiaj. W pałacu Staniszów zaplanowano koncert wielkanocny. Agnieszka Rehlis i Magdalena Blum zaprezentują pieśni m.in. Mahlera, Dvoraka i Karłowicza. Początek występu o godz. 19. Bilety 20 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama