Wałbrzych: 3,5-letni skatowany Bartuś ma już pomnik

  Wałbrzych: 3,5-letni skatowany Bartuś ma już pomnik

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W czwartek na cmentarzu w dzielnicy Biały Kamień stanął pomnik na grobie 3,5-letniego Bartusia, skatowanego w Kamiennej Górze przez konkubenta jego matki Mariusza V.
  Kobieta pochodzi z Wałbrzycha i tu zawsze mieszkała. Do oprawcy Bartka przeprowadziła się kilka miesięcy przed tragedią.

  Tragiczna historia wstrząsnęła całym krajem. I kiedy tylko pojawiła się propozycja, żeby zbudować chłopcu pomnik, natychmiast odezwały się setki ludzi z całej Polski.

  Całą akcję zainicjowało małżeństwo spod Warszawy i poprosiło o pomoc wałbrzyski ZHP. Ten udostępnił konto na zbiórkę. Bardzo szybko udało się zebrać ponad 9,5 tys. zł. Ludzie wpłacali różne kwoty: od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
  Figurę anioła wykonał Antoni Walerych

  Z budową były jednak związane kontrowersje. Pomnik miał powstać wiele miesięcy temu. Pojawiały się już nawet podejrzenia, że nigdy nie zostanie wybudowany. Do naszej redakcji dzwonili Czytelnicy oburzeni całą sytuacją.

  Harcerze obiecali jednak, że pomnik będzie. I słowa dotrzymali. Figurę anioła, która stanęła na granitowym postumencie, wykonał Antoni Walerych, artysta spod Poznania.

  Pozostałe granitowe elementy - zakład kamieniarski w Strzegomiu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama