Piłka ręczna: Półfinały jednak nie dla Zagłębia

Paweł Pluta
Szczypiorniści z Lubina będą teraz walczyć o miejsca 5-8
Szczypiorniści z Lubina będą teraz walczyć o miejsca 5-8 fot. piotr krzyżanowski
Tym razem nie było aż tak dramatycznie jak w poprzednich dwóch meczach piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin i Azotów Puławy, które kończyły się dogrywkami. Choć i w decydującym o awansie do półfinału mistrzostw Polski pojedynku do przerwy znów był remis.

Pierwsza połowa należała jeszcze do lubinian, którzy wygrywali 3:0 (3 min), 5:1 (6 min), 10:5 (15 min). Jednak gospodarze systematycznie odrabiali straty, a ich najskuteczniejszym zawodnikiem był, podobnie jak w poprzednich dwóch spotkaniach, Wojciech Zydroń, który wczoraj rzucił Zagłębiu 11 bramek. Zaraz na początku drugiej odsłony gospodarze wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Dodajmy, że w zespole trenera Jerzego Szafrańca zabrakło Roberta Kieliby i Bartłomieja Tomczaka.

W walce o miejsca 5-8 Zagłębie zmierzy się z Piotrkowianinem.

Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 30:26 (15:15)
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski, Stankiewicz 4, Niedośpiał 5, Steczek, Paweł Adamczak, Fabiszewski, Kozłowski 6, Piotr Adamczak 1, Obrusiewicz 1, Jakowlew 2, Nowak 7, Jarowicz.