Kłodzkie uzdrowiska mają już własne monety

  Kłodzkie uzdrowiska mają już własne monety

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kudowa-Zdrój wydała okolicznościową monetę "8 Zdrojów". Lokalne pieniądze zostały zaprezentowane podczas odbywającego się niedawno w uzdrowisku XI Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego.
  Na awersie monety umieszczony jest herb Kudowy-Zdroju, nawiązujący do uzdrowiskowych tradycji miasta, natomiast na rewersie przedstawiono jeden z symboli uzdrowiska: sanatorium Zameczek, położone w centrum zabytkowego parku zdrojowego. Monety nie są środkiem płatniczym, a jedynie pamiątką z pobytu w kurorcie. Można je kupić po 8 zł w różnych miejscach Kudowy-Zdroju, m.in. w Punkcie Informacji Turystycznej.

  Z początkiem maja lokalne pieniądze pojawią się też w Dusznikach-Zdroju. Tutaj moneta "8 Fryderyków" wydana zostanie z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, a także w związku z organizacją w tym miasteczku już 65. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego. Na awersie umieszczony będzie herb miasta z wizerunkiem św. Piotra, a na rewersie słynny Dworek im. Fryderyka Chopina.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama