Ważne
  Możesz zostać przewodnikiem w Sudetach albo pilotować...

  Możesz zostać przewodnikiem w Sudetach albo pilotować wycieczki

  SIYA, WEN

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Osoby pełnoletnie, które mają minimum średnie wykształcenie, mogą skorzystać z kursów na przewodników sudeckich oraz zdobyć uprawnienia pilotów i przewodników.
  Organizują je: Stowarzyszenie ECOEURO-WIEŚ, PTTK i GOPR. Szkolenia zakończą się egzaminem państwowym. Absolwenci kursów będą mogli znaleźć zatrudnienie np. w biurach turystycznych i podróży. Tym bardziej że ustawa o usługach turystycznych zobowiązuje biura i inne organizacje ruchu turystycznego do zatrudniania pilota wycieczek jako opiekuna grupy wycieczkowej w trakcie podróży lub w czasie pobytu na wczasach do każdej, minimum 10-osobowej grupy turystycznej.


  Podobnie jest z wycieczkami górskimi, które również muszą się odbywać z przewodnikiem.
  Doświadczeni przewodnicy przyznają, że wciąż brakuje wykwalifikowanych osób, dlatego warto skończyć kurs. Szczegóły na temat szkoleń można uzyskać, wysyłając mejla na adres: kursy2@interia.eu lub pod numerem telefonu: 669-186-427.

  Wyjątkowe szkolenie dla bez-robotnych organizowane jest z kolei w Bardzie. Uczestnicy uczą się znakowania tras kajakowych. Kurs organizuje Wrocławski Klub Kajakowy "Ptasi uskok" wspólnie z władzami Barda. Jest już sporo chętnych.

  - Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Po pierwsze, nauczyć bezrobotnych mieszkańców czegoś nowego, a po drugie, oznakować Nysę Kłodzką, która ma szanse stać się dużą atrakcją turystyczną - mówi Andrzej Piasecki, szef Wrocławskiego Klubu Kajakowego "Ptasi uskok".
  Szkolenie organizowane jest za pieniądze unijne. Kurs podzielono na trzy etapy. Weźmie w nim udział trzydziestu bezrobotnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy to ciekawa propozycja?

   ml (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Zatrudnienie jako pilot?Ma mnóstwo minusów, to ewidentnie dorywcza praca w ramach umowy-zlecenia.Na przwodników miejskich jest duuużo kandydatów.A po ukończeniu kosztownego, czasochłonnego kursu...rozwiń całość

   Zatrudnienie jako pilot?Ma mnóstwo minusów, to ewidentnie dorywcza praca w ramach umowy-zlecenia.Na przwodników miejskich jest duuużo kandydatów.A po ukończeniu kosztownego, czasochłonnego kursu sporadycznie otrzymacie ofertę pracy na dzień czy dwa.
   Czy warto?
   Moim zdaniem nie, chyba,że jesteście naprawdę pasjonatami i satysfakcjonuje was dorywcza praca i pozostawanie w gotowości na każdy telefon od zleceniodawcy.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo