Wałbrzych: Radni, bez wyjątku, są za grodzkością

  Wałbrzych: Radni, bez wyjątku, są za grodzkością

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wałbrzych musi do końca marca uporać się ze złożeniem wniosku do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dotyczącego odzyskania przez miasto statusu powiatu grodzkiego.
  W piątek, podczas sesji rady miejskiej, wszyscy radni opowiedzieli się za tym, by miasto z takim właśnie wnioskiem wystąpiło.

  Oczywiście nie obyło się bez godzinnych dyskusji. Zwłaszcza opozycyjni radni mieli pretensje, że nie zostali poinformowani o szczegółach i konsekwencjach, jakie niesie odzyskanie przez Wałbrzych praw powiatu grodzkiego. Mirosław Lubiński, radny Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej, ocenia, że próba odzyskania takich praw to element kampanii wyborczej Piotra Kruczkowskiego, prezydenta Wałbrzycha.
  Również Paweł Szpur z WWS ma zastrzeżenia co do tego, jak przedstawia się sprawę radnym. - Ale zostało kilka dni, by złożyć wniosek w ministerstwie - mówi Szpur, dlatego podniósł rękę na tak, mimo zastrzeżeń.

  Teraz decyzja należy do MSWiA. Gdy Wałbrzych odzyska prawa powiatu grodzkiego, to np. drogi i szkoły w mieście będą miały jednego zarządcę - prezydenta. Dziś o drogach decydują tu aż cztery instytucje. Gimnazjami zarządza miasto, a liceami powiat ziemski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama