Jeleniogórzanie, pora na spacery

  Jeleniogórzanie, pora na spacery

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nasze apele o posprzątanie miasta odnoszą skutek. Ładnie i czysto jest już w parku Kościuszki. Wyczyszczone są skwery w centrum miasta. Wczoraj porządkowano parki Zdrojowy i Norweski w Cieplicach
  Warto skorzystać z ładnej pogody i wybrać się tam na spacer. To już ostatni dzwonek na zobaczenie parku Zdrojowego w tym kształcie. Wkrótce rozpoczną się w nim duże prace modernizacyjne. Przetarg trwa. Oferty można zgłaszać do 8 kwietnia. Wybrano już inżyniera kontraktu. Jest nim PM Group Polska z Wrocławia.

  W parku Zdrojowym pojawią się nowe alejki spacerowe, ławeczki, trawniki, lampy, kosze na śmieci.
  W miejscu rzeźby królowej Marysieńki stanie piękna fontanna. Przybędzie pięć hektarów trawników, które podczas suszy będą nawadniane. Zgodnie z projektem Anny Śnieguckiej-Pawłowskiej, wygląd małej architektury nawiązywać ma do XIX wieku, gdy uzdrowisko było u szczytu popularności.

  Modernizacja parku Norweskiego może w najlepszym wypadku rozpocząć się dopiero w 2015 rokuInwestycja będzie kosztować ok. 15 mln zł, z czego 10 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2011 roku. Wciąż nie wiadomo, czy do parku będą mogli wjeżdżać rowerzyści.

  - Park w uzdrowisku powinien być ozdobą. Tak jest w Szczawnie-Zdroju - mówi Janina Nowakowska z Poznania, która często jeździ do sanatoriów. - Dobrze, że w Cieplicach zabiorą się do roboty - dodaje.

  - Park będzie perełką - zapowiada Jerzy Lenard, wiceprezydent Jeleniej Góry. Obiecuje, że - gdy zakończy się rewitalizacja parku Zdrojowego - miasto zajmie się parkiem Norweskim. Tu do zrobienia jest bardzo dużo, bo trzeba m.in. wyczyścić zamulone stawy. Modernizacja parku Norweskiego może w najlepszym wypadku rozpocząć się dopiero w 2015 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama