Ważne
  Jelenia Góra: Chcą zmienić wizerunek targowiska Flora

  Jelenia Góra: Chcą zmienić wizerunek targowiska Flora

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zarządca targowiska Flora w Jeleniej Górze Wojciech Wojciechowicz rozdał kupcom ulotki z koncepcją modernizacji placu.
  Zakłada ona, że zamiast starych budek powstałyby częściowo zabudowane pawilony. Na części targowiska ma stanąć oszklony budynek, w którym mógłby działać np. dyskont spożywczy. Ponadto projekt zakłada budowę parkingu, przystanku dla busów i likwidację toalety z 1974 roku. Nowością miałoby być również dopuszczenie do handlu wprost z samochodu produktów regionalnych. Rynek prowadziłoby stowarzyszenie kupców i handlowców oraz pracowników targowiska.

  Tymczasem kupcy z Flory sceptycznie podchodzą do planów zarządcy. - Tyle czasu nic nie było robione, a teraz, jak mu się pali grunt pod nogami, koncepcje ma - burzą się handlowcy. Uważają, że jest to związane tylko z tym, że chcą zawiązać spółkę kupiecką i sami gospodarować placem i go unowocześnić. W tym celu spotkali się już z wrocławskimi kupcami, którzy podzielili się z nimi swoimi doświadczeniami. Wojciechowicz jest za granicą. Nie udało nam się z nim skontaktować.

  - Wybrane zostanie to rozwiązanie, za którym będzie większość kupców - zapewnia Jerzy Lenard, wiceprezydent Jeleniej Góry. Chodzi tylko o to, aby zaniedbany rynek nie szpecił miasta i zamienił się w nowoczesny plac targowy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W Jeleniej o kupców się dba.

   Jasiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 20

   A we Wrocławiu dla Magistratu są kulą u nogi. Przecież Wrocław to europejska metropolia! A ja wiem, że kupcy to siła. Przekona się o tym niejeden polityk jesienią.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo