Wrocław nawet dobrze przetrwał kryzys

  Wrocław nawet dobrze przetrwał kryzys

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz przedstawił radnym sprawozdanie z wykonania budżetu za 2009 r. Miał obowiązek zrobić to do 20 marca, ale ta data wypadała w sobotę.
  Marcin Urban, skarbnik miasta, przekonywał wczoraj, że całkiem dobrze udało się miastu przetrwać kryzys. Pokazują to liczby. Z podatku PIT do budżetu miasta wpłynęło 730 mln zł, czyli o 40 mln zł więcej niż zakładano. Z podatku CIT płaconego przez firmy - 94 mln zł. To o 10 mln zł mniej niż pierwotnie zakładano.

  Zdaniem urzędników magistratu największy sukces Wrocław osiągnął w 2009 r., wyprzedając swój majątek - czyli grunty i kamienice. - Do budżetu wpłynęło aż 223 mln zł - wyliczał skarbnik. - W porównaniu do innych miast w Polsce to najlepszy wynik. Kraków zarobił 59 mln zł, Poznań zaś - 40 mln zł.

  W 2009 r. Wrocław wystawił pod młotek 400 nieruchomości, z czego 183 zmieniło właściciela. Te dochody przełożyły się na inwestycje. Miastu udało się wybudować m.in. 6 km ścieżek rowerowych, wyremontować 47 kamienic, 11 podwórek, 300 mieszkań komunalnych. Nie popisaliśmy się jednak przy pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej. Zakładano, że Wrocław zdobędzie 370 mln zł - udało się jedynie 131 mln zł. Najlepsza była Łódź, pozyskując 166 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak oto zaczyna...

   Pewnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   ...się propaganda sukcesów dworu Dutkiewicza, a ciemny lud to kupi, a wała!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama