400 nowych miejsc pracy w LG

  400 nowych miejsc pracy w LG

  Tomasz Targański

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rynek pracy Międzynarodowy koncern LG Display zwiększa zatrudnienie na Dolnym Śląsku. Nabór trwa, szczególnie poszukiwani są operatorzy produkcji
  Koreański koncern zamierza przyjąć kilkaset osób z Wrocławia i okolic do produkcji ekranów LCD.
  - Najistotniejsza część rekrutacji zakończy się w czerwcu tego roku. Do tego czasu chcemy zatrudnić około 400 osób. Na większość z nich czekają stanowiska produkcyjne - mówi Mariusz Tarant z LG Display.

  Koncern zwiększa zatrudnienie, ponieważ w planach ma uruchomienie kolejnych linii produkcyjnych. Oznacza to, że rekrutacja nie zakończy się w czerwcu, ale będzie prowadzona w trybie ciągłym. Szczegółowe oferty firmy umieszczane są w portalach internetowych z ogłoszeniami o pracy. Przedstawiciele koncernu planują także udział w targach pracy.

  Aktualnie firma potrzebuje kandydatów na takie stanowiska, jak: operator produkcji czy technik utrzymywania ruchu. Potrzebni są także inżynierowie oraz specjaliści ds. kadr i płac. - Poszukiwanie pracowników wiąże się z rozbudową naszego obiektu. Jeszcze przed wakacjami uruchomimy trzy linie produkcyjne. Będziemy na nich wytwarzać panele z podświetleniem LED-owym. Szukamy kandydatów na całym Dolnym Śląsku - tłumaczy Mariusz Tarant. Nowe linie produkcyjne to najnowsza inwestycja koreańskiej firmy na Dolnym Śląsku. Wartość przedsięwzięcia szacuje się na 45 mln zł.

  LG w Polsce wytwarza już telewizory LED. Jednak są one składane z komponentów sprowadzanych z zagranicy. Po uruchomieniu dodatkowej produkcji w Biskupicach można będzie tego uniknąć i monitory te pochodzić będą w całości z Dolnego Śląska.

  LG chce udowodnić, że dba o swojego pracownika i jest w stanie zapewnić mu bezpłatną opiekę zdrowotną. Niedługo rozpocznie działalność przychodnia lekarska dla pracowników firmy oraz ich rodzin. Wymagania stawiane przyszłym pracownikom są zróżnicowane. Od kandydata na stanowisko produkcyjne wymagane jest wykształcenie zawodowe, a także doświadczenie w pracy przy linii montażowej. Inżynierowie powinni natomiast legitymować się dyplomem takich kierunków, jak: elektronika, inżynieria produkcji czy elektrotechnika. Specjaliści biurowi zaś powinni mieć doświadczenie w firmie produkcyjnej. Więcej informacji o wymogach wobec przyszłych pracowników można znaleźć na stronie www.lge.com.pl.

  LG jest międzynarodowym koncernem, dlatego też wymagania wobec pracowników są wysokie.
  - Aby pracować w LG, kandydaci na wyższe stanowiska muszą dobrze znać język angielski, a także legitymować się takimi cechami, jak kreatywność czy umiejętność pracy w grupie - tłumaczy Tarant.
  Poza tym operatorzy i technicy muszą przygotować się na pracę w systemie trzyzmianowym i czterobrygadowym, powinni też charakteryzować się wysokimi zdolnościami manualnymi. Każda nowo zatrudniona osoba przejdzie szkolenie wstępne trwające zwykle parę dni. Otrzyma ona wtedy podstawowe informacje na temat firmy, warunków pracy i technologii, jakimi przyjdzie się jej posługiwać.

  Grupa LG podpisała kontrakt z gminą Kobierzyce w 2005 roku. Na działce wielkości niemal 300 ha kosztem pół miliarda euro postawiono fabrykę ekranów ciekłokrystalicznych. Jeśli plany rekrutacyjne koreańskiego koncernu się powiodą, to poziom zatrudnienia przekroczy do wakacji 2 tys. osób.
  Jeśli plany rekrutacyjne LG się powiodą, to poziom zatrudnienia przekroczy do wakacji 2 tys. osób.
  O firmie
  W Biskupicach pod Wrocławiem znajduje się park technologiczny LG, w skład którego wchodzi kilka spółek koncernu. LG Display to jedna z największych firm w tej grupie. Produkuje ona ekrany ciekłokrystaliczne, stanowiące kluczowy komponent telewizorów LCD, które powstają w sąsiedniej fabryce LG Electronics.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytam się za ile?

   ANTYRYDZYK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Za 1500 zł brutto, to mogą sobie szukać i szukać tych pracowników...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytam się za ile?

   ANTYRYDZYK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   Za 1500 zł brutto, to mogą sobie szukać i szukać tych pracowników...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SAMSUNG

   Reptoid-Gad z Kosmosu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   niech się szybko w podwrocławskich Kobierzycach zaimplantuje południowokoreański SAMSUNG z produkcją mikroprocesorów i smartophonów najnowszej generacji podobnych do sprzedawanych w Chinach...rozwiń całość

   niech się szybko w podwrocławskich Kobierzycach zaimplantuje południowokoreański SAMSUNG z produkcją mikroprocesorów i smartophonów najnowszej generacji podobnych do sprzedawanych w Chinach Ludowych ,serwerów, browserów, urządzeń dla telefonii HSDPA i 4,5 UMTS G i telefono-komórek do odbioru internetu i kolorowej mini-telewizji w okienku komórki, najwyższy na to już czas,1 miliard USD od SAMSUNGA to dla niego zwykła mucha...którą sie w Polsce może nie opędzi swoimi rękoma...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama