Sudety i Victoria Górnik solidarnie przegrały

Grzegorz Bereziuk
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Sudety Jelenia Góra zdecydowanie uległy w Zielonej Górze Zastalowi 62:93

Po pierwszej połowie na niespodziankę jednak się zanosiło. Zastal prowadził bowiem tylko 44:41. W przerwie w szatni miejscowych musiało zawrzeć, bo po trzech kwartach mecz był już rozstrzygnięty.

Gospodarze zagrali z wielkim zaangażowaniem w defensywie i wolą walki o każdą piłkę, wybijając przyjezdnym jakąkolwiek nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zastalu 93:62.

Sudety zakończyły sezon zasadniczy na przedostatnim miejscu w szesnastozespołowej tabeli, gromadząc w 30 meczach 38 punktów (bilans 8 zwycięstw i 22 porażki).

Inny dolnośląski zespół - Victoria Górnik Wałbrzych uległ MKS-owi Dąbrowa Górnicza 66:89 i zajął 13. lokatę po sezonie zasadniczym. Oba zespoły czeka teraz walka o utrzymanie.