Piłka nożna: Miedź lepsza od Nielby

Dawid Sołtys
Podopieczni Janusza Kudyby dominowali, mimo że przez większość meczu grali w dziesiątkę Piotr Krzyżanowski

Piłkarze Miedzi nareszcie pokazali się z dobrej strony, wygrywając z Nielbą Wągrowiec 2:1. Legniczanie już od 26. minuty grali w osłabieniu, bo dyskusyjną czerwoną kartkę otrzymał Adam Kłak.

Miedź prowadziła już wtedy 1:0. W 22. minucie, po rzucie rożnym, głową bramkę zdobył Marcin Orłowski. - W końcu doszedłem do optymalnej dyspozycji. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej - napastnik Miedzi.

Jeszcze przed przerwą było 2:0, gdy gola z rzutu wolnego zdobył Michał Żółtowski. Gości stać było jedynie na bramkę honorową Patryka Halaburdy.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Piłkarze pokazali charakter i chwała im za to - komplementuje drużynę Janusz Kudyba, trener Miedzi.