Głogów: Wagarowicze pod lupą

  Głogów: Wagarowicze pod lupą

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Więcej policjantów, także po cywilnemu, pojawi się w pierwszych dniach wiosny na ulicach Głogowa. - Szczególnie kontrolowane będą miejsca, gdzie gromadzi się młodzież - zapowiada Bogdan Kaleta z głogowskiej policji
  Na liście są, m.in., salony gier, kafejki internetowe, dworce PKP i PKS z przyległymi terenami, galerie i centra handlowe, kina, parki i klatki schodowe.

  Policjanci będą zwracać uwagę przede wszystkim na zachowanie młodzieży. I sprawdzać, czy nie piją alkoholu, nie zażywają narkotyków i nie niszczą mienia. - Nieletni oraz uczniowie starsi, którzy naruszą porządek prawny, muszą się liczyć z konsekwencjami - przestrzega Bogdan Kaleta.

  To może być powiadomienie szkoły, rodziców lub wszczęcie postępowań karnych. Policja apeluje też do sprzedawców, by żądali od młodych nabywców alkoholu okazania dokumentu, który potwierdzi ukończenie 18. roku życia. Sprzedaż lub podawanie alkoholu nieletnim jest przestępstwem. Grozi za to grzywna, a nawet cofnięcie zezwolenia na jego sprzedaż.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama