Jelenia Góra chce grubych milionów

  Jelenia Góra chce grubych milionów

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jelenia Góra potrzebuje co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych na realizację tegorocznych inwestycji współfinansowanych przez Unię Europejską. Ten rok jest rekordowy pod tym względem, bowiem w mieście realizowanych będzie aż 35 takich projektów
  - W tym roku mamy ich rzeczywiście wyjątkowo dużo - przyznaje Irena Tabaczniuk, naczelnik Wydziału Kontroli i Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze.

  Tylko na budowę Term Cieplickich potrzebnych będzie ok. 30 mln zł. Kolejne miliony pochłonie modernizacja Teatru Zdrojowego, rewitalizacja parku w Cieplicach, remont zespołu pocysterskiego, monitoring atrakcji turystycznych w mieście, rewitalizacja kanału Młynówka. Pieniądze potrzebne będą również na przygotowanie budowy obwodnicy południowej.

  W budżecie nie ma tak dużych pieniędzy. Dlatego miasto będzie je zdobywać z różnych źródeł.
  Jednym z nich będzie prywatyzacja miejskich spółek. Na pierwszy ogień idzie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

  Jelenia Góra chce sprzedać 85 procent udziałów w spółce. Ukazało się już się ogłoszenie w tej sprawie. Miasto chce uzyskać ze sprzedaży 22 mln zł.

  Większa gotówka przyda się również samej spółce. - Potrzebny jest mocny inwestor, który będzie miał pieniądze na rozwój i modernizację firmy - mówi Andrzej Latuszek, prezes PEC.

  Zainteresowani udziałami mogą składać oferty do 25 maja. Zgodnie z prawem pozostałe 15 procent akcji nieodpłatnie otrzymają pracownicy firmy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama