Chemikalia we wsi pod Lubinem

  Chemikalia we wsi pod Lubinem

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci do spraw walki z przestępczością gospodarczą odkryli ponad pięć ton chemikaliów zmagazynowanych na prywatnej posesji w Krzeczynie Małym koło Lubina. Jak się okazało, są to przeterminowane materiały budowlane
  - Nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia. Środki te są szczelnie zamknięte w pojemnikach - mówi Jan Pociecha z lubińskiej policji. - Czekamy na raport straży pożarnej, która zbada szczegółowo, co to jest.

  Od ustaleń strażaków zależy dalsze postępowanie policji. Miejsce, gdzie odnaleziono chemikalia, to dawna baza wojsk radzieckich, obecnie teren prywatny. Właścicielka wydzierżawiła go przedsiębiorcy, nieoficjalnie mówi się, że z Niemiec.

  Umowa dzierżawy wygasła. Dzierżawca wyjechał, zostawiając pojemniki z chemikaliami. Już wiadomo, że będzie je musiał zutylizować na swój koszt.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama