Skrót przez tory za Dworcem Świebodzkim

  Skrót przez tory za Dworcem Świebodzkim

  Bartłomiej Knapik, Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie poglądowe
  1/2
  przejdź do galerii

  Zdjęcie poglądowe ©Maciej Dudzik

  O tym pomyśle pisaliśmy jako pierwsi w maju ubiegłego roku. Jeszcze w tym roku może ruszyć budowa nowej drogi, która połączy ulicę Grabiszyńską ze Strzegomską i Legnicką.

  Poprowadzi przez ul. Szpitalną i Tęczową, a później wzdłuż nasypu kolejowego doprowadzi do ul. Góralskiej. Dalej przetnie ulicę Robotniczą i pod wiaduktem przy ul. Smoleckiej dotrze do pl. Strzegomskiego, a więc i do ul. Legnickiej.


  Część szosy ma prowadzić przez tereny kolejowe - na granicy Dworca Świebodzkiego. Urzędnicy od lat planują tu budowę wiaduktu nad torami. Miałaby to być część sporej inwestycji pod nazwą Śródmiejska Trasa Południowa. Ma ona połączyć ul. Pułaskiego, Dyrekcyjną, za halą Arena, przecinając ulice Komandorską i Powstańców Śląskich do Zaporoskiej i Szpitalnej. Stąd do Robotniczej miałby powstać ten wiadukt nad torami, a dalej kierowcy jechaliby do pl. Strzegomskiego.

  Zgodnie z pomysłem planistów miejskich, ta trasa ma się stać alternatywą dla Kazimierza Wielkiego, Ruskiej, św. Mikołaja i Legnickiej, jako głównego połączenia wschodnich i zachodnich osiedli Wrocławia.
  Aby powstała nowa droga, urzędnicy muszą znaleźć na nią pieniądze. Niestety, na razie nie wiadomo, skąd je wziąć.

  Zanim je znajdą, ma powstać połączenie tymczasowe - nie nad torami, ale po nich, na tzw. poziomie zero. Nie powinno być z tym kłopotu, bo jak wiadomo, na Dworzec Świebodzki nie wjeżdżają pociągi. Ma się to zmienić w ciągu najbliższych kilku lat. Jednak na razie to tylko urzędnicze plany.

  W tej chwili trwa konkurs na to, jak zmienić okolice Dworca Świebodzkiego. Tuż za nim ma powstać całkiem nowe osiedle. Oprócz dróg, znalazłyby się tam centra handlowe i biurowce.

  Na razie jednak planiści mają czas do końca tygodnia, by zgłosić się do przetargu na projekt ulicy łączącej Góralską ze Szpitalną. A plany innych inwestycji to w tej chwili jedynie pieśń przyszłości.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (14)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   10 rocznica budowy trasy Zaporoska Strzegomska Legnicka...!!! BRAWKA DLA MIKSTACKIEGO...

   Wrockus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   MOŻE JAKĄŚ ŻWIRÓWKĘ BY WYTYCZYLI NA TEJ TRASIE ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   1->2

   Rodian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 38

   Po co to. Skończmy inne inwestycje. Dwa Hotele sa do wybudowania Hilton Skytower, Euro.
   Gorzej niz po wojnie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Estakada nad torami

   Breslauer55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 41

   Damy i Panowie nie ma strachu. Najpierw metro, tunele, teraz estakada. O tej estakadzie mówiło się, projektowało i pisało jeszcze w latach siedemdziesiątych ( no i za Niemca ). Niestety Ruscy za...rozwiń całość

   Damy i Panowie nie ma strachu. Najpierw metro, tunele, teraz estakada. O tej estakadzie mówiło się, projektowało i pisało jeszcze w latach siedemdziesiątych ( no i za Niemca ). Niestety Ruscy za szybko weszli na Śląsk i Niemcy nie zdążyli wybudować Mostu Wschodniego, Mostu w Siechnicy, Mostu w Brzegu Dolnym, estakad ul.Klecińska, ul.Szpitalna, dokończyć autostrady. Z tych planów nic nie będzie. To tylko polityczna zadyma nieroba i dyletanta Dutkiewicza oraz jego przydupasów z UM W-w. Mam nadzieję że takimi informacjami doprowadzą do tego że wrocławianie wreszcie zmądrzeją i pogonią z powrotem na wieś tę całą gołą hołotę ( skąd pochodzą i gdzie jej miejsce)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Łącznik Grabiszyńska-Legnicka

   victor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 53

   Łącznik miał by gotowy, jak pisał Polska The Times, do końca 2010 roku, a dzisiaj piszecie, że w tym czasie byc może ruszy budowa! A więc do zobaczenia przez 2 lata w korkach na Tęczowej i...rozwiń całość

   Łącznik miał by gotowy, jak pisał Polska The Times, do końca 2010 roku, a dzisiaj piszecie, że w tym czasie byc może ruszy budowa! A więc do zobaczenia przez 2 lata w korkach na Tęczowej i Braniborskiej:-)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najtrwalszymi budowlami...

   Pewnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 85 / 45

   we Wrocławiu są prowizorki!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Idą wybory....

   Kaczy Prezio zWawy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 78 / 52

   nikt nikogo nie okłamuje przecież....tylko za rok wybory a więc Mojki we Wrocławiu już teraz kota dostają, a to szybki pociąg do Stolicy , na wzór francuskiego TGV, a to metro podziemne i naziemne,...rozwiń całość

   nikt nikogo nie okłamuje przecież....tylko za rok wybory a więc Mojki we Wrocławiu już teraz kota dostają, a to szybki pociąg do Stolicy , na wzór francuskiego TGV, a to metro podziemne i naziemne, a to wszystko przez idiotyczne i kretyńskie Euro 2012. Żeby chociaż piłkarze dobrze grali, a tu syf i kombinacje "fryzjerów" nadal trwają. Czy w tym Ratuszu nie zdają sobie sprawy,że koszt budowy estakady nad Świebodzkim będzie porównywalny z budową Mostu Milenijnego ? A kto wyłoży kasę ? Aha...Unia Europejska...No to drżyjcie Mojki, żeby UE nie było zmuszone do wprowadzenia prawa, nakazującego kontrolę majątków, zdobytych w latach 80-tych. A wtedy wszyscy kradli, i robole i Frasyniuki, i Piniory i im podobne.... a "rozliczono" tylko Nawrata za durnowate wczasy w Portugalii...śmiechu warte...chory system, jak niedługo w TV ma wystąpić w "debacie" z Komorowskim, wzór "prawdziwego mężczyzny ", niejaki doopek Sikorski ! Szalom Mojki, ja Was całe życie podziwiam, za to trwanie przez całe życie w fałszu i pogardzie dla prawdziwej demokracji.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DW.Świeb.

   czacza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 53

   Panie Knapik, panieTorz, proszę w imieniu czytelników zapytać gdzie trzeba, jak ta prowizoryczna droga ma się do połączenia Świebodzkiego z Portem Lotniczym, o którym w ostatnim czasie tyle się...rozwiń całość

   Panie Knapik, panieTorz, proszę w imieniu czytelników zapytać gdzie trzeba, jak ta prowizoryczna droga ma się do połączenia Świebodzkiego z Portem Lotniczym, o którym w ostatnim czasie tyle się trąbiło ?!
   To ma być przecież gotowe na Euro w 2012 ! Przecież to są sprzeczne informacje. Ktoś tu nas wszystkich znowu okłamuje !
   Czekamy na wyjaśnienie !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   błędny rysunek

   PooBoo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 68 / 60

   Widzę, że Panowie Redaktorzy nie zapoznali się na stronie internetowej Wrocławia z obowiązującym Studium przestrzennym, gdyż błędnie narysowali Śródmiejską Trasę Południową.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   błędny rysunek

   PooBoo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 71 / 54

   Widzę, że Panowie Redaktorzy nie zapoznali się na stronie internetowej Wrocławia z obowiązującym Studium przestrzennym, gdyż błędnie narysowali Śródmiejską Trasę Południową.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DW.Świeb.

   czacza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 52


   Tak wiec pytam jeszcze raz: jak ta prowizorka ma się do połączenia Świebodzkiego z Portem Lotniczym ?!
   To ma być przecież gotowe w 2012 !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama