Oleśnica: Ruszyła Harcerska Szkoła Ratownictwa ZHP

  Oleśnica: Ruszyła Harcerska Szkoła Ratownictwa ZHP

  Agnieszka Boruta

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kilkudziesięciu harcerzy, pod okiem wykwalifikowanej kadry, uczy się jak udzielać pierwszej pomocy
  Harcerska Szkoła Ratownictwa ZHP ruszyła w Oleśnicy w ten weekend. W zajęciach uczestniczy dwudziestu dwóch harcerzy z Oleśnicy i Wałbrzycha, a warsztaty prowadzi dziewięciu instruktorów z Wrocławia, Lubina, Świdnicy i Pabianic. - Przygotowanie tego wydarzenia wymagało sporo wysiłku i kilkumiesięcznej organizacji, ale było warto - zapewnia podharcmistrz Tomek Sikora, szef szkolenia, obserwując zaangażowanie kursantów. - Doskonale radzą sobie z ćwiczeniami praktycznymi, i jak na razie wzorowo zdali test z resuscytacji krążeniowo-oddechowej - dodaje student Wydziału Lekarskiego wrocławskiej Akademii Medycznej.

  Druga część szkolenia odbędzie się w przyszły weekend. W sumie uczestniczy kursu przejdą 40-godzinne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Harcerska Szkoła Ratownictwa ZHP korzysta z gościnności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oleśnicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama