Znajdź pracę w Siemensie

  Znajdź pracę w Siemensie

  Tomasz Targański

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Międzynarodowy koncern zwiększa zatrudnienie na Dolnym Śląsku. Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły. Największe szanse na etat mają programiści i specjaliści z branży IT
  Nawet 50 osób ze znajomością angielskiego, niemieckiego i francuskiego zatrudni w tym roku Siemens w swoim centrum badawczo-rozwojowym i innych jednostkach we Wrocławiu. Nabór trwa przez cały rok. Planowane działania rekrutacyjne są koordynowane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Siemens planuje także uczestniczyć w targach edukacyjnych.

  - Poszukujemy głównie inżynierów i magistrów, którzy skończyli studia na kierunkach związanych z informatyką, energetyką lub przemysłem.
  Interesują nas osoby otwarte, chętne do nauki, aktywne i poszukujące nowych wyzwań z dobrą znajomością języków obcych. Szacujemy, że w tym roku znajdzie u nas pracę kilkadziesiąt osób - mówi Piotr Krzysztofik, dyrektor Regionu Wrocław Siemens Sp. z o.o.

  Ponieważ Siemens realizuje coraz więcej projektów, postanowiono w firmie rozpocząć rekrutację.
  Dotychczas pracę znaleźli doświadczeni programiści i specjaliści zarządzania jakością. Miejsca pracy tworzone obecnie ściśle wiążą się z rozwojem technologii IT. Na rynku poszukuje się głównie programistów technologii: Java i Net. W związku z rozwojem biznesu na etat mogą liczyć także kierownicy projektów, a także osoby odpowiedzialne za zarządzanie jakością czy wsparcie sprzedaży. Szczegółowe opisy ofert pracy można znaleźć na
  www.siemens.pl/home/praca_oferty.asp.

  Siemens poszukuje pracowników, którzy zdobyli już doświadczenie przy realizacji projektów i chcą spróbować swoich sił w międzynarodowym koncernie, ale także absolwenci mają szansę na umowę. Przyszły pracownik Siemens Polska musi być przystosowany do międzynarodowego charakteru tej firmy.

  - Stawiamy na otwartość, umiejętność pracy w grupie, ale także samodzielność i elastyczność w nauce nowych umiejętności. Wyznajemy zasadę, że to pracownicy wzbogacają firmę i jej produkty poprzez swoją wyjątkowość. Szukamy więc ludzi zaangażowanych w to, co robią. Niezależnie od tego, czy tworzą oprogramowanie, czy uruchamiają elektrownię - podkreśla Piotr Krzysztofik.

  Stawiamy na otwartość, umiejętność pracy w grupie, ale także samodzielność i elastyczność w nauce nowych umiejętnościWrocław jest największym ośrodkiem Siemensa w Polsce. Centrum badawczo-rozwojowe zatrudnia obecnie ponad 200 osób. Firma rozpoczęła działalność w naszym mieście już w latach 90. W 2000 roku Siemens otworzył Centrum Rozwoju Oprogramowania.

  W stolicy Dolnego Śląska powstają rozwiązania i aplikacje dla najnowszych technologii komunikacyjnych. Specjaliści stąd prowadzą badania i biorą udział w tworzeniu nowoczesnych standardów telekomunikacji. Pracują także nad rozwiązaniami, które mają szansę upowszechnić się w przyszłości.

  - W naszym wrocławskim oddziale działają dwa ośrodki badawcze. Tam powstają nowe aplikacje dla klientów na rynku europejskim. Jeden z nich pracuje na potrzeby energetyki, drugi natomiast zajmuje się rozwojem oprogramowania i aplikacji biznesowych - tłumaczy Krzysztofik.

  Działalność
  Trzy sektory Siemensa. "Industry" to dostawca technik produkcyjnych. Sektor "Energy" oferuje rozwiązania w zakresie wytwarzania energii, przetwarzania ropy oraz gazu.
  Na rzecz służby zdrowia działa sektor "Healthcare", produkując sprzęt medyczny, począwszy od diagnostyki, na terapii kończąc.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Praca w siemensie

   Breslauer55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 9

   Najpierw wykończyli ELWRO ( dla tych co nie wiedzą to największa we wschodniej Europie fabryka komputerów ), a teraz zapraszają do siebie do pracy ! Za ile i jak długo ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama