Koszykówka: CCC Polkowice było o włos lepsze niż AZS

Marcin Indzierowski
Filigranowa Shannon Bobbitt poprowadziła CCC do triumfu
Filigranowa Shannon Bobbitt poprowadziła CCC do triumfu fot. Piotr Krzyżanowski
Po dobrych meczach w decydującej fazie Pucharu Polski i środowym meczu ligowym w Rybniku wydawało się, że wygrana CCC nad walczącym o utrzymanie AZS-em Poznań to formalność. A jednak polkowiczanki musiały do ostatniej minuty drżeć o 2 punkty. Ostatecznie CCC wygrało 73:67 i zapewniło sobie 4. miejsce po rundzie zasadniczej.

Pierwsze minuty należały do pomarańczowych (6:0, 14:9), ale po celnych trójkach Elżbiety Mowlik i Elizy Gołumbiewskiej to akademiczki były górą po I kwarcie. Przed przerwą koszykarki CCC nie były w stanie wypracować pokaźnej zaliczki, bo zdecydowanie przegrywały walkę na tablicach.
Chinyere Ukoh z AZS-u po dwóch kwartach miała na koncie 14 zbiórek, z czego aż 11 w ataku ( w całym meczu 20 pkt, 18 zb. i 3 bl.!). W II połowie dostała wsparcie od Adrianne Ross i jeszcze 5 minut przed końcem to AZS był na prowadzeniu.

Wówczas wzięła sprawy w swoje ręce rozgrywająca CCC, Shannon Bobbitt. Mierząca 157 cm zawodniczka trafiła za dwa i za trzy, a jej 2 celne rzuty osobiste praktycznie rozstrzygnęły mecz. Słowa pochwały należą się też Nataliji Trofimowej i Małgorzacie Babickiej. Ten duet przez całe zawody grał na dobrej skuteczności. Mniej widoczna była Amisha Carter (9 pkt, 10 zb., 4 bl.), ale Amerykankę usprawiedliwiają kłopoty zdrowotne. - Jej uraz to nasz największy problem, bo kolejne mecze czekają nas już w środę i sobotę. Trudno powiedzieć, jak szybko będzie gotowa do gry - przyznał trener CCC, Krzysztof Koziorowicz.

Wydarzeniem kolejki była 1. porażka w lidze AZS-u Gorzów Wielkopolski, po 22 kolejnych zwycięstwach. Wicemistrzynie Polski przegrały u siebie z Wisłą Kraków (77:78). Triumf zapewniła Hiszpanka Marta Fernandez. Na 2 sekundy przed końcem odpaliła trójkę.

CCC Polkowice - INEA AZS Poznań 73:67
(17:19, 22:17, 15:15, 19:16).

CCC: Bobbitt 15 (3), Trafimava 13 (3), Mieloszyńska 13 (1), Babicka 10 (3), Carter 9, Pietrzak 5, Parker 4, Jeziorna 3, Bortelova 1.
AZS: Ukoh 20, Ross 15, Skobel 11, Idczak 9 (1), Mrozińska 6, Mowlik 3 (1), Gołumbiewska 3 (1), Pamuła 0, Rafałowicz 0, Kędzia 0.

PLKK
25. kolejka: AZS - Wisła 77:78, Lider - Tęcza 62:53, Odra - ROW 68:66, Energa - ŁKS 67:46. Awansem: MUKS - Lotos 66:54.