Duszniki-Zdrój: Uzdrowisko z własną monetą

  Duszniki-Zdrój: Uzdrowisko z własną monetą

  WEN

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Duszniki Zdrój wydadzą okolicznościową monetę "8 Fryderyków". Pamiątkowe pieniądze pojawią się w uzdrowisku już w maju i są związane 200 rocznicą urodzin Fryderyka Chopina, a także z organizacją w tym mieście 65 już Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego.
  - Moneta nie będzie środkiem płatniczym, a jedynie pamiątką z pobytu w naszym uzdrowisku. Można będzie ją kupić w różnych miejscach za 8 zł - mówi Piotr Cisakowski, kierownik wydziału promocji w Urzędzie Miasta w Dusznikach Zdroju.

  W sumie wyprodukowanych zostanie 10 tys. monet. Miasto ma już projekt graficzny. Na awersie umieszczony jest herb miasta z wizerunkiem św. Piotra, a na rewersie słynny Dworek im. Fryderyka Chopina, w którym odbywają się wszystkie muzyczne koncerty.
  W Dusznikach Zdroju będzie to już druga okolicznościowa moneta. W ubiegłym roku na użytek promocyjny miasto wydało "3 Zdroje".
  WEN

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama