Nie chcą zwolnień w Pol-Miedź Transie

  Nie chcą zwolnień w Pol-Miedź Transie

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pismo z żądaniami złożyła wczoraj Międzyzakładowa Organizacja Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego w lubińskim Pol-Miedź Transie w biurze zarządu spółki
  Związkowcy domagają się m.in. natychmiastowego odstąpienia od masowych, "niczym nieuzasadnionych" zwolnień pracowników. Poza tym oczekują zapewnienia wzrostu wynagrodzeń o wskaźnik 10 proc. w stosunku do zeszłego roku oraz co najmniej pięcioletnich gwarancji zatrudnienia, gdyby doszło do zmian organizacyjnych lub własnościowych w spółce. Chcą też takiego programu emerytalnego, jaki jest w KGHM.


  Jak już informowaliśmy, w tym roku pracę w Pol-Miedź Transie ma stracić co najmniej kilkadziesiąt osób na ok. 1300 zatrudnionych. Powody są dwa: restrukturyzacja oddziału transportu samochodowego oraz przegrany przetarg na załadunek koncentratu i rozładunek rudy w Zakładach Wzbogacania Rud w KGHM. Prezes spółki Janusz Cendrowski tłumaczy, że zwolnienia w oddziale trans-portu związane są z koniecznością wymiany starych pojazdów, które nie spełniają już norm emisji spalin.

  Nowych będzie jednak mniej, stąd redukcja zatrudnienia. A po przegranym przetargu na roboty w ZWR-ach połowa załogi, która obecnie je wykonuje, będzie musiała odejść. Prezes ma nadzieję, że niektórzy znajdą pracę w firmie, która wygrała przetarg. Pierwsze rozmowy już się odbyły.
  Do 15 marca zarząd Pol-Miedź Transu ma czas, by uwzględnić żądania związku
  - Jeśli do 15 marca zarząd spółki nie uwzględni naszych żądań, wejdziemy w spór zbiorowy - zapowiadają związkowcy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama