Ważne
  Głogów: Ubrane w papier i kapsle

  Głogów: Ubrane w papier i kapsle

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prace pięciu utalentowanych plastycznie głogowianek zakwalifikowały się do Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE w Szczecinie
  Młode artystki to absolwentki oraz studentki wydziału edukacji artystycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie: Marzena Sikora, Beata Pleban, Kamila Tkacz, Aleksandra Cwynar i Martyna Kisiel.

  Sześć niezwykłych sukienek, wykonanych między innymi z gazet, metalowych zawleczek z puszek, butelkowych kapsli czy blachy offsetowej, znalazły się wśród 18 najlepszych prac zgłoszonych przez artystów amatorów z całego świata. 19 marca głogowianki zaprezentują je same przed jury festiwalu w Szczecinie.

  - Już znalezienie się w gronie autorów osiemnastu najlepszych prac międzynarodowego festiwalu jest dla nas wielkim sukcesem - mówi Marzena Sikora, autorka aż czterech konkursowych sukienek.

  Wyniki festiwalu będą znane 21 marca, ale głogowianki już przygotowują kolekcje do następnych konkursów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo