PO w wyborach obawia się porażki

  PO w wyborach obawia się porażki

  Dawid Jackiewicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  PO boi się porażki w swoim mateczniku i będzie gotowa zrobić wiele, by do niej nie doszło. Scenariusz takiego pojednania jest możliwy, ale decyzja jest w rękach prezydenta Dutkiewicza, a on niczego nie musi
  Z posłem Dawidem Jackiewiczem, szefem PiS na Dolnym Śląsku, rozmawia Magdalena Kozioł

  Jak Pan ocenia rozmowy PO z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem?
  PO boi się porażki w swoim mateczniku i będzie gotowa zrobić wiele, by do niej nie doszło. Scenariusz takiego pojednania jest możliwy, ale decyzja jest w rękach prezydenta Dutkiewicza, a on niczego nie musi.

  A jeżeli obie strony dogadają się, czy PiS, który w radzie miejskiej tworzy koalicję z klubem prezydenta, wykona jakiś ruch? Np. zerwie koalicję?
  Nie, nadal będziemy współpracować. Żadnego spektakularnego ruchu nie przewiduję. Zostaliśmy jednak sprowokowani do krytycznego spojrzenia na sprawy Wrocławia i na jego zarządzanie. Do tej pory wierzyliśmy słowom Rafała Dutkiewicza, teraz musimy być bardziej sceptyczni. Powodem są np. opóźnienia związane z budową stadionu.

  A Pan stanie do walki o Wrocław i będzie rywalizował z Rafałem Dutkiewiczem?
  Nie ukrywałem tego, że PiS chce wystawić własnego kandydata, bo w urzędującym prezydencie nie widzimy człowieka, który by spełniał postulaty naszego środowiska. PiS inaczej postrzega zarządzanie Wrocławiem. My chcemy mniej zajmować się promocją, a więcej zwykłymi sprawami miasta i jego mieszkańców.

  Ale to Pana PiS wystawi we Wrocławiu? W partii ma Pan przecież kontrkandydatkę.
  Tak, Aleksandrę Natalii-Świat. Do końca miesiąca będziemy mieli wewnętrzną decyzję, kto z nas zostanie wytypowany. Zrobi to zarząd główny partii, która zleciła badanie opinii publicznej. Ola jest poważnie brana pod uwagę. Chodzi o siłę jej nazwiska. Oficjalnie PiS nawisko kandydata ujawni przed wakacjami.

  A jak, Pana zdaniem, po jesiennych wyborach będzie wyglądała sytuacja w sejmiku?
  PiS i Dolny Śląsk XXI, którego liderem jest Dutkiewicz, wspólnie są w opozycji do PO.

  To jest pytanie do Dutkiewicza. On musi określić, z kim będzie. My jesteśmy gotowi do współrządzenia województwem ze Stowarzyszeniem, bo to oni będą nową siłą w sejmiku. Jeszcze przed wyborami zaczniemy rozmowy na ten temat.

  Nawet jeśli PO z XXI pójdą razem?
  To porozumienie będzie świadczyło o niekonsekwencji PO, która niemal przez dwa lata była w opozycji, i o słabej pamięci Dutkiewicza, który do niedawna narzekał na PO.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jackiewicz ( PIS ) o wyborach i PO

   Breslauer55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 8

   Wodzu PIS jak będziesz kręcił i mataczył z Dutkiewiczem dla viceprezydentury Wrocka to PO na pewno wygra w swym mateczniku a w konsekwencji w całej Polsce. Dałeś dwukrotnie d... w poprzednich...rozwiń całość

   Wodzu PIS jak będziesz kręcił i mataczył z Dutkiewiczem dla viceprezydentury Wrocka to PO na pewno wygra w swym mateczniku a w konsekwencji w całej Polsce. Dałeś dwukrotnie d... w poprzednich wyborach przez lizanie tyłka Zdrojowi i Dutkowi, nie podejmując walki z PO. Zamiast spadochroniarzy (Polaczek, ...) którzy wydymali potem PIS, należało ostro promować działaczy lokalnych ( Kempa, Świt ) ujawniając głupotę i przekręty Zdroja i Dutka ( wstrzymanie budowy Mostu Warszawskiego, zadłużanie miasta przez forsowanie obwodnic zach-płn, fontanny, ceny/posadowienie/projekty mostów: Millenijnego i Rędzińskiego,estakady Klecińskiej, pomysły na metro,stadiony 2012,Olimpijski, brak nadzoru remontów, inwestycji, brak planów rozwoju miasta, dewastacja kompleksu rekreacyjno-rozrywkowego Hala Ludowa+ZOO+Bulwary+Pola Marsowe+Park Szczytnicki+St.Olimpijski+...,podwyżki cen biletów i podatków, zadłużenie miasta ( zarząd+ spólki miejskie),... nikt o tym nie mówi, pisze a mieszkańcy jak to polacy zgodnie z przysłowiami germańskimi i anglosaskimi wszystko łykają, płacą coraz więcej i głosują na w TV ciągle obecnych złotoustych co wszędzie byli, wszystko widzieli i wszystko obiecają i nic nie zrobią. Resume. Przestań politykować. Weź się uczciwie do organicznej pracy wyborczej. Zaproponuj jednej z twych Bab prezydenturę Wrocka i uczciwie jej w tym pomagaj i walcz z Dutkiem i PO. Pogoń Kolegów z PIS-u do roboty wyborczej. Nawet jak nie wygrasz teraz (jest już trochę późnawo) to zrobisz to w następnych wyborach zwalając winę za cały kryzys na Dutka i PO ( co jest prawdą wyliczalną z kalkulatorem w ręce ). Dyletanctwo bufonada i brakprofesjonalizmu u Dutka wkurza coraz więcej ludzi. Masz szansę !!!. Powodzenia!!! Nie spieprz tego !!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PeOwce mają przerąbane !

   Zenoder (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   W PeO zebrałi się ćpuni,oszusci i łgarze nic dobrego im to nie wróży.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo

   POwiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Brawo Panie Dawidzie tylko w PiS nadzieja Pan Dutkiewicz chciał zostać prezydentem RP ale jak go PO postraszyło to zmiękł. Stawiam na silnych

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama