Rusza remont dachu na zamku w Grodźcu

  Rusza remont dachu na zamku w Grodźcu

  red

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ruszy odkładany od lat remont dachu na zamku w Grodźcu. Ministerstwo kultury przyznało gminie Zagrodno 250 tys. zł dotacji na ten cel.
  - Jeszcze tej jesieni zamierzamy udostępnić do zwiedzania krużganki - zapowiada kasztelan Grodźca Zenon Bernacki. Do tej pory nie można było wpuszczać tam turystów ze względu na lecące z góry dachówki.

  Kiedy pada, obsługa zamku podkłada pod dziury garnki i rozściela folię, aby nie zaciekał strop palatium. Zamkowi groziła ruina. Od kilku lat mówiło się o potrzebie remontu, ale gminę Zagrodno - biedną jak mysz kościelna - nie było stać na taką inwestycję. Rocznie dysponuje budżetem rzędu 12 mln zł, a dach pochłonąłby co najmniej 200-300 tysięcy. Prawie wszystkie wnioski o dotację na ten cel były odrzucane (rok temu marszałek Dolnego Śląska przyznał jej 70 tys. zł na dach - niestety, nie udało się zgromadzić reszty potrzebnych funduszy). Ministerstwo kultury do niedawna pory ignorowało prośby o pomoc. Teraz deklaruje 250 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama