Wrocław: Studenci są aktywni

  Wrocław: Studenci są aktywni

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Młodzi ludzie z Politechniki Wrocławskiej świętowali wczoraj dzień aktywności studenckiej. Wszyscy, którzy do tej pory twierdzili, że studenci są nudni i tylko siedzą z nosami w książkach, mieli okazję zmienić zdanie na ich temat
  W budynku C13 (ul. Wybrzeże Wyspiańskiego) kilkaset osób z kół naukowych prezentowało swoje naukowe lub luźno związane z nauką pasje. Nie zabrakło zatem fanów lotnictwa, którzy prezentowali modele latające.

  Motocykl i silnik zachęcał do odwiedzenia studentów z Akademickiego Klubu Motorowego Apanonar.
  - Zapraszamy wszystkich fanów motocykli. Nieważne, czy mają rok, czy 100 lat, liczy się pasja - zapewniał Artur Wojsa, który wyjaśniał, że dziś do klubu należy 15 studentów Politechniki.


  Wielu z nich na co dzień jeździ na nowoczesnych motorach, a w garażu lubią pogrzebać przy zabytkowych maszynach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się koło biotechnologów, gdzie izolowano DNA z banana, cebuli czy pomidora.

  Jeszcze większe emocje wzbudził Zygmunt Kraszewski, który na zaproszenie studentów przyjechał z Pabianic. Sterując latającym modelem helikoptera, przyciągał tłumy. Każdy był ciekawy, ile kosztuje takie cacko. W końcu pan Zygmunt zdradził: od 2000 zł w górę.
  Studenci przekonywali, że wcale nie są nudni
  Jednak najlepszy sposób na promocję znaleźli studenci Akademii Medycznej z Międzyuczelnianego Klubu Kajakowego WroTKa. Pływając w kajaku na sucho powodowali, że każdy przechodzień przynajmniej się obejrzał. A wielu zainteresowało się ich wyjazdami i najbliższym obozem, który zacznie się już na początku kwietnia.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dajnamizn

   cezary (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 16

   sa dajnamiczni, we wroclawiu mozna byc tylko dajanmicznym

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama