Czy ktoś pomagał mordercy Ewy ze Świdnicy?

  Czy ktoś pomagał mordercy Ewy ze Świdnicy?

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Nie wierzę, że nawet jeśli ktoś pomagał mordercy, to dowiemy się kto. Zresztą, dla mnie morderca jest jeden i jest nim Petr. - mówił w środę w sądzie Witold Biernacki, ojciec zamordowanej licealistki ze Świdnicy.
  - Nie wierzę, że nawet jeśli ktoś pomagał mordercy, to dowiemy się kto. Zresztą, dla mnie morderca jest jeden i jest nim Petr. - mówił w środę w sądzie Witold Biernacki, ojciec zamordowanej licealistki ze Świdnicy. - A nawet jeśli, to co? Gwałcił Ewę, kiedy ta już nie żyła? Nie mogę o tym nawet myśleć - dodał. Jest na każdej rozprawie. Jak tłumaczy, znalezienie prawdy trzyma go przy życiu. - Przecież zabójca nie powiedział nawet przepraszam - mówi.


  W środę w Sądzie Okręgowym w Świdnicy ponownie rozpoczął się proces 22-letniego Petra Petika, skazanego na dożywocie za zamordowanie i zgwałcenie licealistki ze Świdnicy. Sąd apelacyjny uchylił ten wyrok, bo, jego zdaniem, istnieje podejrzenie, że morderca nie jest jedynym winnym tej zbrodni.
  - Stwierdziliśmy, że prawdopodobne jest, iż skazany działał wspólnie z inną osobą, a co najmniej jakaś druga osoba była na miejscu zbrodni - mówi Witold Franckiewicz, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. - Świadczą o tym badania DNA zabezpieczone na jednym z przedmiotów należących do ofiary.

  Tłumaczy, że sąd w Świdnicy nie wziął pod uwagę takiej wersji, uznał ją bowiem za fantazję skazanego, który sugerował to podczas procesu. - Nie można jednak takiej sytuacji wykluczyć, dlatego należy sprawdzić wszystko raz jeszcze - mówi sędzia Franckiewicz. - A nawet jeśli, to co? Gwałcił Ewę, kiedy ta już nie żyła? Nie mogę o tym nawet myśleć
  Wczoraj sąd w Świdnicy utajnił proces. Powodem były szykany wobec rodziny oskarżonego. W domu, w którym mieszkał, ktoś powybijał okna. Sędziowie bali się, że relacje z procesu mogą wzmóc taką agresję.

  Przypomnijmy. 21-letni Petr Petik został skazany na dożywocie we wrześniu ubiegło roku. 17-letnia Ewa była jego przypadkową ofiarą. Znalazła się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie.

  Mężczyzna spotkał ją rano na drodze wylotowej ze Świdnicy. Ona szła w odwiedziny do babci, on wracał z imprezy do domu. Siłą zaciągnął dziewczynę kilkadziesiąt metrów od głównej drogi i zaczął ją dusić.

  Z pewnością nieprzytomną, a być może już nieżywą, kilka razy zgwałcił, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Ciało dziewczyny znaleziono nazajutrz. Petra Petika zatrzymano dwa dni później.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja też

   MR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Znalazłem się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie w sierpniu 2010 roku bo poznałem wtedy Sandrę.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama