Jaworzyna Śląska: Radny stracił mandat za alkohol na...

  Jaworzyna Śląska: Radny stracił mandat za alkohol na festynie

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kazimierz Chęcik z Jaworzyny Śląskiej stracił dziś mandat radnego. A wszystko przez to, że zaangażował się w organizację parafialnego festynu
  Ktoś życzliwy napisał bowiem donos do wojewody, że radny postawił stoisko z piwem na terenie należącym do gminy. Wojewoda uznał, że złamał prawo i poprosił radę, by wygasiła koledze mandat.

  - Ustawa mówi o tym, że radny nie może prowadzić działalności gospodarczej na mieniu gminy i nie jest to uzależnione od tego, czy radny uzyskuje z tego dochód, czy nie - mówi Joanna Trojan-Klęsk, dyrektor Wydziału Nadzoru i Kontroli w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

  - My nie mamy możliwości dowolnej interpretacji tego przepisu, nie ma w nim też mowy o sytuacjach wyjątkowych, kiedy to np. radny przekazuje dochód na cel charytatywny - dodaje pani dyrektor.

  A tak było w tym przypadku. Cały dochód z festynu został przekazany na rzec parafii.

  - To sytuacja kuriozalna i ja nie rozumiem takiego prawa - komentuje całą sytuację radny Chęcik. - Władze miasta wykorzystały to przeciwko mnie - dodaje.

  Więcej informacji o tej sprawie w jutrzejszej "Polsce-Gazecie Wrocławskiej"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama