Wrocław: Wejherowska przez dwa lata po staremu

  Wrocław: Wejherowska przez dwa lata po staremu

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Przez dwa najbliższe lata administracje specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych nr 8 i 9 przy ul. Wejherowskiej nie zostaną połączone. Taką decyzję podjęli urzędnicy z wydziału edukacji z wrocławskiego ratusza
  Rodzice prawie 100 dzieci z "dziewiątki" odetchnęli. Mimo zapewnień urzędników, że od września zmieniłby się tylko sposób zarządzania (wspólny dyrektor dla obu ośrodków), nie chcieli słyszeć o zmianach.

  Do "ósemki" chodzi 70 dzieci upośledzonych w stopniu lekkim (mają lekcje, uczą się z podręczników), a do "dziewiątki" - mocniej upośledzone. To znaczy, że nauczyciele nie uczą ich czytania i pisania, ale samodzielnego jedzenia, ubierania się, mówienia. Część dzieci porusza się na wózkach i nosi pampersy.

  - W połączonej grupie nauczyciele nie zapanują nad taką grupą. Nasze dzieci straciłyby radość z tego, że chodzą na zajęcia - uważa Antoni Kilarski, przewodniczący rady rodziców w "dziewiątce".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama