Student z Wrocławia wymyślił dla całej Polski grę o Chopinie

  Student z Wrocławia wymyślił dla całej Polski grę o Chopinie

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Lekcja o Chopinie, na którą nauczyciel przynosi jego biografię i kilka nagrań, zwykle kończy się tym, że uczniowie wychodzą znudzeni.
  Tak jest w szkołach podstawowych i gimnazjach, gdzie z okazji Roku Chopinowskiego odbywają się lekcje poświęcone wielkiemu kompozytorowi. Z nudnymi lekcjami zmierzył się także brat Adama Piwka, studenta historii na Uniwersytecie Wrocławskim. - Marcin chodził do pierwszej klasy gimnazjum, strasznie się męczył z Chopinem - wspomina Adam Piwek. - Postanowiłem wykorzystać konwencję gry, w której młodzież będzie musiała samodzielnie prowadzić dochodzenie i przy okazji gromadzić materiały, m.in. z wykorzystaniem internetu - wyjaśnia.

  Gra nazywa się "Kryptonim CH". Kilkuosobowe zespoły złożone z uczniów tworzą zespoły detektywistyczne, które mają za zadanie ujawnić jak najwięcej informacji na temat naszego wybitnego kompozytora. Młodzi ludzie muszą założyć skrzynki e-mail na potrzeby gry i z nich wysyłać zaszyfrowane raporty, które po kolei uwzględniają cały życiorys Chopina.
  Postanowiłem wykorzystać konwencję gry, w której młodzież będzie musiała samodzielnie prowadzić dochodzenie.
  Po drodze uczniowie muszą słuchać utworów naszego kompozytora na serwisie youtube.pl i wyszukiwać informacji o nim na stronach internetowych. Zaś nauczyciel czuwa nad przebiegiem gry.
  Została ona nagrodzona w konkursie, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym roku trafi do nauczycieli podstawówek i gimnazjów i będzie mogła być wykorzystana w czasie lekcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama