Wrocław: Filharmonia z klasą w Rynku

  Wrocław: Filharmonia z klasą w Rynku

  Martyna Jurkiewicz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Grupa uczniów z 15 wrocławskich liceów wzięła udział w projekcie "Filharmonia z klasą", organizowanym przez Filharmonię Wrocławską. Chodziło o przygotowanie fotokomiksu na temat utworów muzyki poważnej znanych kompozytorów, takich jak np. George Bizet, autor "Carmen".
  Szkoły, które zgłosiły się do projektu, najpierw przeprowadzały konkurs na najlepszą pracę wśród swoich uczniów. Dopiero prace zwycięzców trafiły na Rynek. Najlepsza, według szkoły, praca została umieszczona na plakacie, a ten później trafił na wrocławski Rynek. - Nasi uczniowie specjalizują się w naukach ścisłych. Ale zdarzają się i tacy, którzy interesują się muzyką poważną i są uzdolnieni plastycznie - cieszy się Krystyna Krzyżanowska, dyrektor VII LO przy ul. Kruczej.

  Samym nauczycielom również zależało na tym, by ich uczniowie zgłaszali się do projektu. Prace, które można oglądać w Rynku, promują szkołę, bo obok nazwiska młodego twórcy jest też nazwa jego szkoły. Z kolei Filharmonii Wrocławskiej zależało, by rozbudzić w młodzieży zainteresowanie muzyką klasyczną. - Chcemy, żeby wśród widzów coraz częściej pojawiały się młode twarze. Teraz i tak jest całkiem nieźle z obecnością tych młodszych słuchaczy, ale zawsze może być lepiej - tłumaczy Andrzej Kosendiak, dyrektor filharmonii. Efekty starań licealistów można podziwiać do końca marca. Wystawę można znaleźć po północnej stronie Rynku, w pobliżu Empiku i Pizza Hut.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama