Polkowice: Rozpoczęła się akcja "Chrońmy życie przed rakiem"

  Polkowice: Rozpoczęła się akcja "Chrońmy życie przed rakiem"

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  - My, kobiety nie potrafimy o siebie zadbać, nasze mamy i babcie nie robią badań kontrolnych - mówiła dziś w Polkowicach piosenkarka Halina Mlynkowa, która gościła tu jako ambasadorka akcji "Chrońmy życie przed rakiem".
  - I przyznaję, że było mi wstyd kiedy się o tym dowiedziałam. Artystka od ponad trzech lat propaguje w kraju szczepienia profilaktyczne przeciwko wirusowi HPV, który powoduje raka szyjki macicy. Wcześniej, jak dodaje, nie wiedziała nic na ten temat, ale szybko nadrobiła zaległości, by być wiarygodną w tym, co przekazuje innym (sama zaszczepiła się mając 27 lat). Obecnie podczas spotkań w różnych miastach Polski potrafi wyczerpująco odpowiadać na pytania dotyczące tej choroby.

  Niestety, dla wielu kobiet nadal jest to temat tabu. Polkowice były pierwszą gminą w kraju, które sfinansowały szczepienia przeciwko HPV dla uczennic trzecich klas gimnazjum. W tym roku akcja obejmie 212 szesnastolatek, a w sumie będzie ich już prawie tysiąc. - Warszawa nie może się pochwalić takimi wynikami jak Polkowice - podsumowała Halina Mlynkowa.

  Na obszarze 10 powiatów powstaną specjalne Punkty Konsultacyjno-Doradcze dla organizacji pozarządowych- stworzą one tzw. Dolnośląską Sieć Doradztwa Pozarządowego Zarząd Województwa Dolnośląskiego już ogłosił konkurs na realizację tego działania. Punkty Konsultacyjno-Doradcze powstaną na obszarze powiatów: lwóweckiego, zgorzeleckiego, polkowickiego, górowskiego, wołowskiego, oleśnickiego, milickiego, jaworskiego, dzierżoniowskiego i kłodzkiego. Rozpoczęcie ich działalności planowane jest na kwiecień br. Obecnie trwają spotkania informacyjne z przedstawicielami organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego w tych powiatach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama