Wrocławski Indeks startuje już we wtorek

  Wrocławski Indeks startuje już we wtorek

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sześć wrocławskich uczelni publicznych i siedem prywatnych będzie przez dwa dni od wtorku prezentować swoją ofertę przyszłym studentom.
  Wszystko w ramach Wrocławskiego Indeksu - pierwszych targów edukacyjnych, przygotowanych wyłącznie przez uczelnie. Organizatorzy wzięli sobie za cel, by jak najlepiej zaprezentować kierunki, na które będą przyjmować studentów. Z ofertą będzie można zapoznać się w hali IASE przy ul. Wystawowej.

  Na targach uczelnie będą także promowały Wrocław jako ośrodek akademicki atrakcyjny dla młodych ludzi.
  Wszystkie nasze szkoły wyższe mają się prezentować wspólnie, chociaż oczywiście przy zachowaniu swojej symboliki. Organizatorzy zapewniają, że każdy młody człowiek bez trudu i zbędnego błądzenia (hala nie jest duża) trafi do poszukiwanego stoiska.

  Do tej pory w marcu odbywały się we Wrocławiu inne targi edukacyjne - Tared w Hali Ludowej. Ale przedstawicielom uczelni nie podobało się to, że na targi jest zapraszanych coraz więcej wystawców i w tym wszystkim ginie oferta szkół wyższych. Stąd decyzja 13 naszych uczelni, by zorganizować w tym samym czasie swoje własne targi, na których będą tylko (z małym wyjątkiem Politechniki Opolskiej) wrocławskie szkoły.
  Przedstawicielom uczelni nie podobało się to, że na targi jest zapraszanych coraz więcej wystawców.
  Dodatkowo na Wrocławskim Indeksie mają się pojawić przedstawiciele dużych firm inwestujących we Wrocławiu, którzy będą mówili o rynku pracy w mieście po 2015 roku. - Młody człowiek usłyszy od 11 wielkich pracodawców związanych między innymi z nowymi technologiami, jak zamierzają się rozwijać, ile chcą zainwestować, ilu będą potrzebowali ekonomistów, informatyków czy filologów - wylicza Marek Zimnak, rzecznik prasowy targów Wrocławski Indeks. Całe przedsięwzięcie ma charakter non profit, co oznacza także, że wstęp będzie bezpłatny.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama