Jelenia Góra: Platforma wciąż nie wie, kto powinien być...

  Jelenia Góra: Platforma wciąż nie wie, kto powinien być prezydentem

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Premier Donald Tusk i Grzegorz Schetyna mogą pojawić się w sobotę na Polanie Jakuszyckiej, by wziąć udział w inauguracji Biegu Piastów. Niewykluczone, że podczas tej wizyty prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski zostanie namaszczony na kandydata PO na prezydencki fotel w nadchodzących wyborach samorządowych
  Poza Wrocławiem i Legnicą w innych dużych dolnośląskich miastach kandydaci PO są już znani. W Wałbrzychu do reelekcji przygotowuje się Piotr Kruczkowski, który rządzi tym miastem od 2002 roku. W Świdnicy o prezydenturę powalczy wicemarszałek województwa Zbigniew Szczygieł. Głogów z rąk PiS ma odbić posłanka PO Ewa Drozd.

  Nominacja Marka Obrębalskiego byłaby naturalna, ponieważ partie polityczne rzadko zmieniają kandydatów, którzy już raz odnieśli wyborczy sukces. Chyba że w czasie kadencji mieli jakieś poważne wpadki. Obrębalski, choć nie odniósł większych sukcesów, nie miał też większych potknięć.

  Za jego kandydaturą przemawiają też wyniki badań popularności. Według zleconej przez PO ankiety, obecny prezydent cieszy się w Jeleniej Górze 50-procentową popularnością. Badania przeprowadzano na ponad 500-osobowej próbie.

  Jeśli centrala PO nie da Obrębalskiemu rekomendacji, decydować będą niższe instancje partyjne. Prezydent nie może być pewien, że koledzy z niższego szczebla uznają go za najlepszego kandydata. W jeleniogórskiej Platformie Obywatelskiej nie ma zgody, kto powinien kandydować.

  - Prezydent Obrębalski musi ostro powalczyć, by zostać kandydatem Platformy - uważa Jerzy Łużniak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

  Jeszcze w marcu odbędzie się zjazd powiatowych struktur PO. Na nim zapadnie decyzja, kto mógłby zostać kandydatem PO. Potencjalnymi konkurentami mogą być poseł Marcin Zawiła i wicemarszałek Łużniak. Ostateczną decyzję podejmie zarząd wojewódzki partii. Przy czym wcale nie musi się liczyć z propozycją powiatowych struktur.

  Jeśli Markowi Obrębalskiemu uda się wypracować dobrą opinię u liderów, nie musi liczyć się ze spadkiem popularności wśród partyjnych dołów.

  Prezydent Obrębalski musi ostro powalczyć, by zostać kandydatem PlatformyPrezydent najbardziej naraził się im odwołując, bez konsultacji z kolegami, sympatyzującego z PO wiceprezydenta Zbigniewa Szereniuka. Zastąpił go Miłosz Sajnog z Dolnego Śląska XXI, ugrupowania konkurencyjnego wobec Platformy.

  Kadencja samorządów kończy się 12 listopada. Wybory odbędą się między 14 listopada a 9 stycznia.

  Tak Obrębalskiego oceniają mieszkańcy

  Łucja Zawiła
  Marek Obrębalski nie panuje nad porządkiem w mieście, nie pomaga w jego rozwoju. Nie zamierzam na niego głosować.

  Stanisław Sokal
  Brakuje mi w mieście dobrego gospodarza. Uważam, że ktoś inny niż obecny prezydent lepiej zadbałby o Jelenią Górę.

  Paulina Grzyb
  Podoba mi się teraz Jelenia Góra. Będzie remontowany JCK, są fajne koncerty i powstanie aquapark.Marek Obrębalski sporo robi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jelenia Góra: Platforma...

   Hubertus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 9

   Dla mnie, mieszkańca Jelonki najlepszym kandydatem PO będzie Marek Obrębalski Na jego plecach wspięli się jak bluszcze :Jerzy Łuzniak i inni ,którzy teraz jak krety ryją pod nim ,by ugrać swoje....rozwiń całość

   Dla mnie, mieszkańca Jelonki najlepszym kandydatem PO będzie Marek Obrębalski Na jego plecach wspięli się jak bluszcze :Jerzy Łuzniak i inni ,którzy teraz jak krety ryją pod nim ,by ugrać swoje. Mdło mi się robi jak patrzę na niektórych "ważnych "Platformersów.To on przygarnął różne sierotki po AWS,Przymierzu Prawicy i Samoobronie.Teraz jak obrośli w piórka pokazują prawdziwe oblicze. Uff! Mdło! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama