Ważne
  Wrocław: Można już łatwiej zapisać się do przychodni

  Wrocław: Można już łatwiej zapisać się do przychodni

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Po naszym tekście sprzed miesiąca o tym, że rodzice chorych dzieci muszą całą noc czekać na mrozie na rejestrację w przychodni "Promyk Słońca", coś się zmieniło.
  W poniedziałek - zamiast 150 osób - przy ul. Swobodnej o godz. 6.30 naliczyliśmy 50 rodziców, którzy chcieli zapisać na rehabilitację swoje dzieci. Pierwsi pojawili się przed godz.5 rano, a nie - jak ostatnio- o godz. 10 rano dzień wcześniej.

  Na kartkach na drzwiach wejściowych można też przeczytać, że nastąpiła zmiana sposobu rejestracji. Będzie prowadzona w godzinach pracy placówki, bo "nie ma już rejestracji w jednym dniu miesiąca".
  Żona Witolda Kozłowskiego usłyszała przez telefon, że można się rejestrować w każdym dniu miesiąca, ale tylko osobiście. O godz. 7 drzwi się otworzyły. Gdy pan Witold podszedł do okienka, dowiedział się, że są trzy miejsca na NFZ i jeśli chce, to może jedno wziąć. Były też ulotki, że codziennie prowadzona jest rejestracja telefoniczna.

  - Poczułem się zdezorientowany - mówi Kozłowski. - Co innego mówią żonie, a co innego mają na papierze - dziwi się. Adriana Pietraszkiewicz, dyrektor Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnego "Promyk Słońca": - Teraz można rejestrować się u nas na bieżąco: osobiście i przez telefon - zapewnia. I dodaje, że dzieci, które dostaną się na rehabilitację, będą chodziły na nią do "Promyka" tak długo, na ile dostały skierowanie. Pacjenci, którym nie uda się zarejestrować na wizyty refundowane, mają zostać wpisani na listę osób oczekujących.

  W miarę wolnych terminów rejestratorki mają ich powiadamiać i rejestrować na ustalone dni i godziny. Dyrektor zaznacza, że po cyklu rehabilitacji może jednak być problem z dostaniem się do lekarza rehabilitanta lub neurologa po nowe skierowanie. Kierownictwo centrum obiecuje, że postara się na bieżąco rozwiązywać ten problem w miarę posiadanych punktów na usługi finansowane przez NFZ w odpowiednich poradniach. - Na pewno musimy zrobić tak, żeby rodzice nie stali w kolejce - podkreśla Pietraszkiewicz.
  Teraz można rejestrować się u nas na bieżąco: osobiście i przez telefon.
  Tego samego zdania jest Małgorzata Sadowy-Piątek, dolnośląska rzecznik praw pacjenta z NFZ. - Rejestracja powinna odbywać się w każdym dniu miesiąca w godzinach pracy przychodni, osobiście lub przez telefon - podkreśla rzecznik. - Jeśli jest inaczej, proszę nas alarmować pod nr. tel. 71-797-91-49.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ??

   123 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

   Bzdury totalne, gazeta widać poprawia sobie samopoczucie jest tak jak było tylko kolejki nie ma. Widać dla gazety co z oczu to z pierwszej strony. Aha pierwszego było ok 25 osób, w promyku nie ma...rozwiń całość

   Bzdury totalne, gazeta widać poprawia sobie samopoczucie jest tak jak było tylko kolejki nie ma. Widać dla gazety co z oczu to z pierwszej strony. Aha pierwszego było ok 25 osób, w promyku nie ma okienek (można wejść i zobaczyć) i 3 wolne miejsca nie dotyczyły rehabilitacji, ale kto by to sprawdził ....zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo