Zgorzelec: Przedsiębiorcę czeka kolejny wyrok

  Zgorzelec: Przedsiębiorcę czeka kolejny wyrok

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mężczyzna znów trafi do sądu za niewypłacenie ludziom pensji
  Jerzego G., przedsiębiorcę ze Zgorzelca, który jako pierwszy w Polsce trafił do więzienia za niepłacenie pensji pracownikom, czeka na kolejny wyrok. Znów w podobnej sprawie. Prokurator żąda teraz 8 miesięcy więzienia za uporczywe łamanie praw pracowniczych, uchylanie się od spłaty zobowiązań wobec byłych pracowników i wreszcie za prowadzenie działalności gospodarczej wbrew wydanemu przez sąd pięcioletniemu zakazowi.


  Na posiedzenie sądu w tej sprawie przyszły byłe pracownice należącej do przedsiębiorcy firmy Almado. Helena Pijanka w firmie Jerzego G. pracowała na portierni. Przedsiębiorca jest jej winien 8 tysięcy zł za pracę od 2002 do 2007 roku.

  - Ten człowiek nie ma honoru ani ambicji - mówi pani Helena. - On ciągle kręcił, że zapłaci i dawał nam po 100 zł, po 200 zł - opowiada Helena Pijanka.

  Z kolei Jadwiga Maniora pracowała w firmach Jerzego G. jako sprzątaczka i pomagała przy wysyłce towaru. - Zawsze był pewien, że nikt mu nic nie zrobi, że będzie bezkarny. No to się doigrał - mówi. Były pracodawca jest jej winny 6900 zł.

  Jerzy G. nie stawił się w sądzie. Jak tłumaczy sędzia Remigiusz Kacperek, który prowadzi sprawę, nie musiał. - To posiedzenie w sprawie wniosku prokuratury o ukaranie - wyjaśnia.

  Jeśli dojdzie do procesu, Jerzy G. będzie musiał uczestniczyć w rozprawach i na pewno się stawi.
  Ciągle kręcił, że zapłaci i dawał nam po 100 zł. Był pewien, że jest bezkarny
  Zostanie doprowadzony do sądu z zakładu karnego, w którym przebywa od października minionego roku. Ma w nim spędzić 1,5 roku. Dokładnie za to samo, za co teraz ponownie oskarżyła go prokuratura w imieniu 23 kolejnych byłych pracowników.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama