Na Śnieżniku i Czarnej Górze teraz będzie bezpieczniej

  Na Śnieżniku i Czarnej Górze teraz będzie bezpieczniej

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Półtora miliona złotych otrzymała Wałbrzysko-Kłodzka Grupa GOPR na dokończenie budowy nowoczesnej stacji ratunkowej przy ul. Śnieżnej w Międzygórzu.
  Unijne pieniądze będą przeznaczone m.in. na oświetlenie i ogrodzenie obiektu, a także na zakup busa, dwóch skuterów śnieżnych, quada oraz szesnastu kompletów indywidualnego sprzętu dla ratowników.
  Koszt całej inwestycji to ponad 2 mln zł. Pieniądze na wkład własny, 600 tys. zł, ratownicy mieli ze sprzedaży starej goprówki przy ul. Sanatoryjnej. - Za tę kwotę powstał budynek główny stacji z magazynem i garażem - mówi Zdzisław Wiatr, szef Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR.

  Budowa stacji możliwa była również dzięki władzom Bystrzycy Kłodzkiej, które przekazały ratownikom nieodpłatnie grunt pod inwestycję. To będzie trzecia, po Wałbrzychu i Zieleńcu, nowoczesna stacja ratunkowa w regionie wałbrzyskim. Goprowcy z Międzygórza mają coraz więcej pracy w rejonie Czarnej Góry i Śnieżnika. Z roku na rok rośnie liczba pojawiających się tu turystów i narciarzy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama