Oleśnica: Przekręt odkryty i z nagrodą

  Oleśnica: Przekręt odkryty i z nagrodą

  red

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Komenda Główna Policji nagrodziła jednego z oleśnickich policjantów zajmujących się walką z przestępczością gospodarczą.
  To efekt dobrej pracy grupy funkcjonariuszy zmagających się z tego rodzaju działaniami. Oleśnicka policja, właśnie w tej kwestii, jest jedną z najlepszych w województwie.
  Jak przedstawiają się statystyki? W 2009 roku w Oleśnicy wszczęto o 18 postępowań przygotowawczych z zakresu przestępczości gospodarczej więcej niż rok wcześniej. Policjanci uzyskali również bardzo dobry stosunek ilości czynów stwierdzonych do roku 2008.
  Ustalili sprawców do 541 czynów przy 354 czynach w roku 2008. - Jeśli chodzi o przestępczość korupcyjną, to oleśnicka komenda wszczęła w 2009roku dziesięć postępowań przygotowawczych, w których ustalono dziewięć przestępstw, które zostały wykryte - wylicza komendant powiatowy Dionizy Dyjak. - Zaznaczyć należy, iż większość przypadków korupcji ujawnionych przez policjantów polegała na zatrzymaniu sprawców, którzy usiłowali wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

  Oleśnicka policja chwali się także swoją pracą jeśli chodzi o zwalczanie przestępstw narkotykowych. W 2009 roku policjanci zajmowali się 94 takimi sprawami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama