Dolny Śląsk: Szkoły zapewnią uczniom pracę

  Dolny Śląsk: Szkoły zapewnią uczniom pracę

  Natalia Wellmann, Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Szkoły zawodowe i średnie przygotowały w tym roku dla gimnazjalistów ciekawą ofertę. Wiele placówek postawiło na nowe kierunki - takie, których absolwenci nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy
  Gimnazjaliści będą mieli szanse na zdobycie atrakcyjnego zawodu, ucząc się np. modelingu, robotyki czy mechatroniki lub przygotowując się do zawodu w klasach mundurowych.

  W Zespole Szkół w Strzegomiu od września naukę rozpoczną technicy górnictwa odkrywkowego. Szkoła zdecydowała się na otwarcie takiego kierunku, bo od kilku lat miejscowi kamieniarze (Strzegom to zagłębie granitu) narzekali na brak wykwalifikowanych rąk do pracy.


  - W Polsce zaprzestano kształcenia kadr dla firm zajmujących się eksploatacją odkrywkową złóż i kamieniarstwem - wyjaśnia Ryszard Chęciński ze stowarzyszenia kamieniarzy w Strzegomiu.
  - Brakuje nam pracowników, dlatego każdy uczeń z tej klasy znajdzie pracę - dodaje.
  Firmy szukają fachowców i od ręki oferują pracę
  Dyrekcja Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie uruchamia klasę mundurową. Oprócz normalnych lekcji uczniowie będą mieć zajęcia w policji, wojsku, straży granicznej i straży pożarnej.

  Szkoła podpisała już stosowne porozumienia z jednostkami w Kłodzku.
  - Dla mnie to bomba, bo chcę pracować w straży granicznej - cieszy się Tomek Kubarski, gimnazjalista z Kłodzka.

  W Kłodzku i Stroniu Śląskim od nowego roku szkolnego młodzież będzie mogła uczyć się zarządzania transportem, w Jeleniej Górze zdobyć zawód technologa robót wykończeniowych w budownictwie, a w Legnicy - technika elektroenergetyki oraz transportu szynowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szkoła

   uczeń (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 16

   Szkołę w Bożkiwe już dawno powinno się zlikwidować, w olbrzymim budynku nie mam nawet setki uczniów, a urząd marszałkowski dopłaca rocznie miliony zł. to jest skandal, że sztucznie chce się...rozwiń całość

   Szkołę w Bożkiwe już dawno powinno się zlikwidować, w olbrzymim budynku nie mam nawet setki uczniów, a urząd marszałkowski dopłaca rocznie miliony zł. to jest skandal, że sztucznie chce się przedłużać agonie te szkoły, chyba tylko po to, żeby dyrektor miał stołek. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama