Wrocław podpadł UEFA?

  Wrocław podpadł UEFA?

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Media: UEFA czuje się okłamana przez Wrocław Dutkiewicz: UEFA znała całą prawdę o stadionie
  Czy władze Wrocławia okłamywały europejską federację piłkarską, nie informując o kłopotach z budową stadionu na Maślicach? Według wczorajszej "Rzeczpospolitej" takie zarzuty znaleźć się miały w najnowszym, poufnym raporcie UEFA, oceniającym przygotowania do Euro 2012.

  - W raporcie UEFA nie ma takich emocjonalnych sformułowań. Tam są suche fakty - wyjaśnia Juliusz Głuski, rzecznik spółki Euro 2012, która w imieniu UEFA przygotowuje w Polsce mistrzostwa.


  - UEFA wiedziała, że są kłopoty, opóźnienie z budową stadionu. Być może nie spodziewała się, że władze Wrocławia zerwą kontrakt z wykonawcą stadionu. Stąd mogło pojawić się wrażenie, że zawiódł system przekazywania informacji.
  Juliusz Głuski nie chciał zdradzić, jakie konkretnie zarzuty znalazły się w raporcie UEFA
  We Wrocławiu spotkali się wczoraj przedstawiciele polskich i ukraińskich miast gospodarzy Euro 2012. - Skoro ja wiedziałem o perturbacjach na stadionie, to jestem pewien, że UEFA też wiedziała - mówił Grzegorz Lato, szef PZPN, na konferencji prasowej.

  - UEFA nigdy nie miała zastrzeżeń do jakości informacji z Wrocławia - dodał Adam Olkowicz z PZPN, odpowiedzialny za Euro 2012.

  Prezydent Rafał Dutkiewicz zapewniał, że centrala piłkarska była rzetelnie informowana o sytuacji na budowie. Przekonywał, że przed zerwaniem kontraktu z konsorcjum Mostostalu Warszawa poinformował szefów UEFA o swojej decyzji.

  - Raport to wewnętrzny dokument. To zły obyczaj, że takie dokumenty wyciekają do mediów - mówił Rafał Dutkiewicz. Przekonywał, że takie raporty są właśnie po to, żeby krytykować i wskazywać na błędy organizatorów imprezy.

  Tymczasem wczoraj po południu oficjalne stanowisko w sprawie raportu UEFA zajęło ministerstwo sportu i rządowa spółka PL 2012.

  W oświadczeniu czytamy, że UEFA w swoim raporcie zwraca uwagę, żeby informacje o postępach prac były przekazywane jaśniej i przejrzyściej. Spółka PL 2012 zdecydowała w związku z tym, że częściej i szczegółowiej niż dotąd będzie kontrolowała postęp prac na budowach stadionów. Na budowie we Wrocławiu jej kontrolerzy będą się pokazywać co kilka tygodni.

  Po kłopotach z budową stadionu UEFA zaostrzyła swoją ocenę ryzyka niepowodzenia przygotowań we Wrocławiu. Zdaniem piłkarskiej centrali dziś jest ono "bardzo wysokie".

  Prezydent Rafał Dutkiewicz po raz kolejny zapewnił w czwartek, że stadion będzie na czas.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kłamstwo do kwadratu

   maxim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 15

   Prezydent mówi "To zły obyczaj, że takie dokumenty wyciekają do mediów - mówił Rafał Dutkiewicz. Przekonywał, że takie raporty są właśnie po to, żeby krytykować i wskazywać na błędy organizatorów...rozwiń całość

   Prezydent mówi "To zły obyczaj, że takie dokumenty wyciekają do mediów - mówił Rafał Dutkiewicz. Przekonywał, że takie raporty są właśnie po to, żeby krytykować i wskazywać na błędy organizatorów imprezy. "

   Cóż pan prezydent nazywa złym obyczajem krytykę jego rządów.
   Najpierw nam wpierał ze nie był dokładnie zorientowany z opóźnieniu i winę za politykę informowania jego i społeczeństwa zwalał na spółkę Euro2012 a teraz okazuje się, że UEFA była dokładnie o wszystkim informowana.
   Znaczy, że prezydent dwa razy kłamał.
   Wtedy gdy zapewniał mieszkańców ze opóźnienia są niewielki i wtedy gdy mówił ze taka wiedzę tylko posiadał.
   Stadion to konik prezydenta. On posunie się do wszystkiego aby ten stadion przepchnąć.
   Tym stadionem wbija sobie gwóźdź do trumny.   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawda zapewne leży pośrodku

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 7

   Istnieją powody do poważnego niepokoju.iasto nie ma kontrolera.Stronnicy prezydenta oraz radni PiS i PO potrafią tylko się kłócic w sprawach drugoezędnych.Brakuje normalnej opozycji,która...rozwiń całość

   Istnieją powody do poważnego niepokoju.iasto nie ma kontrolera.Stronnicy prezydenta oraz radni PiS i PO potrafią tylko się kłócic w sprawach drugoezędnych.Brakuje normalnej opozycji,która kompetentnie sprawdzała by nkroki pana Dutkiewicza.A tak istnieje obawa,że któregoś dnia dowiemy się o istotniejszych nieprawidłowociach.Rządący miastem ciieszą sę natomoast,że n ikt nie siedzi im na karku.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawdę UEFA czy opinii publicznej

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

   to jest proste Urzędnicy miejscy wzorowo wywiązując się ze zwoich obowiącków wzorowo informowali UEFA tylko tamte durne urzędasy nie zrozumieli co sie do nich po polsku mówi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawdę UEFA czy opinii publicznej

   nick (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 11

   Autor jakoś nie zwraca uwagi na sprzeczność; skoro UEFA była od dawna uczciwie informowana o stanie robót, to jak nazwać informacje dla opinii publicznej? Czy spółka nadzorująca EURO 2012 we...rozwiń całość

   Autor jakoś nie zwraca uwagi na sprzeczność; skoro UEFA była od dawna uczciwie informowana o stanie robót, to jak nazwać informacje dla opinii publicznej? Czy spółka nadzorująca EURO 2012 we Wrocławiu i biuro prasowe prezydenta wydawało 2 rodzaje komunikatów: uczciwe i prawdziwe dla UEFA i zafałszowane, hurra optymistyczne dla opinii publicznej?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   spółka PL 2012 podjeła heroiczną decyzję

   Prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 13

   aby raz na kilka tygodni zająć się swoim najważniejszym zadaniem - BRAWO a normalna uczciwa firma miałaby wizyty na placu budowy i prowadzoną współpracę z wykonawcą prawie codziennie. No ale nie...rozwiń całość

   aby raz na kilka tygodni zająć się swoim najważniejszym zadaniem - BRAWO a normalna uczciwa firma miałaby wizyty na placu budowy i prowadzoną współpracę z wykonawcą prawie codziennie. No ale nie można wymagać pracy na Europejskim poziomie od Wrocławskich Urzędników zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaśnie Pan Prezydent niezadowolony

   prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 10

   że społeczeństwo wie że dostał po łapach od UEFA - pewnie lepiej dalej grać rolę nieomylnego człowieka sukcesu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciekawe

   lukasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

   na pewno nie zdążą!!! banda skorumpowanych nieudaczników.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciekawe

   k.k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

   ciekawe czy jestes p....y na głowę. Co za amator

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciekawe

   mm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 14

   czy będzie miał tyle honoru i poda się do dymisji jak euro dostanie Kraków?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama