Wrocław: Gdzie się podział aparat do rentgena?

  Wrocław: Gdzie się podział aparat do rentgena?

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Przez kilka lat drogi aparat rentgenowski stał zapakowany w kartonie na zapleczu szpitala klinicznego przy ul. Chałubińskiego
  Ale już go tam nie ma. Gdzie jest teraz, nie wiadomo. To jedno z sześciu urządzeń, jakie pięć lat temu kupił poprzedni dyrektor Akademickiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej. Tej klasy sprzęt marki Philips był wart w 2005 roku od 600 do 800 tysięcy złotych.

  Pudło z aparatem odkryli przez przypadek pracownicy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1, gdy przy okazji łączenia klinik szpital zaczął przeprowadzać inwentaryzacje budynków w kampusie przy ul. Chałubińskiego.

  Związkowcy z "Solidarności" w PSK 1 powiadomili prokuraturę o podejrzeniu przestępstwa niegospodarności, ale ta odmówiła wszczęcia śledztwa, argumentując, że nie są oni uprawnieni do składania zawiadomienia. W grudniu ubiegłego roku sprzęt został wywieziony przez pracowników szpitala ASK.

  Piotr Nowicki, wicedyrektor szpitala, uważa, że problem został sztucznie wywołany przez związkowców z PSK1. - Ktoś robi sensację z niczego. My od początku wiedzieliśmy, gdzie ten aparat jest.

  Jako właściciel, ASK ma prawo robić ze sprzętem, co chce - mówi. Gdy zapytaliśmy, gdzie trzymają aparat i czy będzie wykorzystany, zażądał pytań na piśmie, na które odpowie w terminie określonym przez prawo prasowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama