Wrocław: Wrobis zostaje na stadionie?

  Wrocław: Wrobis zostaje na stadionie?

  M. Rybak, B. Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławski Wrobis, który dopiero co stracił wspólny z Mostostalem kontrakt na budowę stadionu na Maślicach, ma szansę wrócić na plac budowy, tym razem jako podwykonawca niemieckiej firmy Max Bögl
  Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że trwają w tej sprawie zaawansowane rozmowy. Zakończyć mogą się nawet już dziś.

  Wrobis był jednym z członków konsorcjum, któremu pod koniec grudnia miasto odebrało kontrakt z powodu opóźnienia prac i bałaganu na budowie. Nowym wykonawcą została właśnie firma Max Bögl.

  Powrót Wrobisu na stadion w roli podwykonawcy może być dla spółki zbawienny, bo w czasie, gdy miasto zrywało z nią kontrakt, władze firmy zapowiadały zwolnienie przeszło 200 osób.

  O ponowne zaangażowanie tej firmy na budowie apelowała do władz Wrocławia dolnośląska Solidarność. - Pracownicy Wrobisu to dobrzy fachowcy i nie powinni być karani za błędy kadry zarządzającej wcześniej budową - mówi Jarosław Krauze, skarbik dolnośląskiej Solidarności i szef Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza we wrocławskiej Radzie Miejskiej. - Każdy, kto ich zatrudni, na pewno będzie miał z nich pożytek. Wiem, ze sam prezydent Dutkiewicz spotykał się z pracownikami firmy.
  Pracownicy Wrobisu to dobrzy fachowcy i nie powinni być karani za błędy kadry

  Jak mówi Jarosław Krauze, prezydent obiecywał, że będzie się starał, by pracownicy wrocławskich firm znaleźli zatrudnienie na budowie stadionu.
  Prezes Wrobisu Tadeusz Chodorowski, zapytany o negocjacje, nie chciał komentować całej sprawy.

  - Nie otrzymaliśmy oficjalnej informacji na temat zatrudnienia jako podwykonawcy firmy Wrobis, więc trudno to komentować. Dla nas najważniejsza jest jakość i terminowość robót. To gwarantuje nam umowa z firmą Max Bögl - mówi Magdalena Malara ze spółki Wrocław 2012, która odpowiada za budowę stadionu. - Jeśli to okaże się prawdą, trzeba się cieszyć, że wrocławska firma będzie pracować na budowie - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Główny winowajca Dutkiewicz

   compent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 12

   ...główny winowajca to Dutkiewicz. Zatrzymał bydowę stadionu i EURO 2012 się tym samym odwołało z Wrocka. Ale teraz się narobiła poruta! Wrobis mimo, że zgodnie z prawem polskim jako udziałowiec...rozwiń całość

   ...główny winowajca to Dutkiewicz. Zatrzymał bydowę stadionu i EURO 2012 się tym samym odwołało z Wrocka. Ale teraz się narobiła poruta! Wrobis mimo, że zgodnie z prawem polskim jako udziałowiec konsorcjum budowy został skreślony przez Dutkiewicza, wraca jak bumerang! hahahahahah ... jako ten dobry :-), przecież to paranoja gorsza niż najgorsza Franca Kawka - i jeszcze Helmuttttt to zbuduje...alejejaaaazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WROBIS i udziały

   kasia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

   Udziały udzialami,ale głównym winowajcą był Mostostal,nie WROBIS! Ludzie pracowli i robili to co im kazano odgórnie tzn.szybciej,wolniej itp.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jakie 70000

   IP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

   andy83 czy Tobie się czasem imprezy nie pomyliły? A co do Wrobisu to miał 19% udziału w konsorcjum, więc całkiem bez winy nie jest:)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niby trzeba się cieszyć

   Krzy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 11

   niby trzeba się cieszyć, że wrocławska firma będzie pracowała na budowie, ale aby nie okazało się, że poza zmianą głównego wykonawcy wszystko pozostanie bez zmian i dalej te same osoby będą tam...rozwiń całość

   niby trzeba się cieszyć, że wrocławska firma będzie pracowała na budowie, ale aby nie okazało się, że poza zmianą głównego wykonawcy wszystko pozostanie bez zmian i dalej te same osoby będą tam pracować. Chodziło przecież o zmiany - zmianę firmy budującej. No nic, może jak zmieni się zarządzanie to i starzy wykonawcy dadzą sobie radę.
   ps. oby tylko zmiany nie zakończyły się na zmianie loga wykonawcy rozwieszonego na silosach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RAtowac miejsca pracy skoro Euro nie do uratowania.

   andy83 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 11

   Panie"prawda" oby wszystkie polskie firmy w których będzie pan pracował zbankrutowały, i aby musiał pan pracować "u Niemca" bez wywożenia na roboty.
   Ma pan jakieś zastrzeżenia do Wrobisu ?
   Dużo...rozwiń całość

   Panie"prawda" oby wszystkie polskie firmy w których będzie pan pracował zbankrutowały, i aby musiał pan pracować "u Niemca" bez wywożenia na roboty.
   Ma pan jakieś zastrzeżenia do Wrobisu ?
   Dużo potrafi pan wymienić wrocławskich przedsiębiorstw które jeszcze nie zostały zlikwidowane ?
   Dużo ważniejsze od zadowolenie grupy kopaczy piłki jest praca dla mieszkańców Wrocławia.
   Tylko dlatego zgodziliśmy się na budowę stadionu.
   Na stadionie miało pracować 3000 ludzi łownie z Wrocławia a przy inwestycjach około stadionowych 70.000.
   Ponieważ to okazało się kłamstwem obliczonym na zebranie poparcie dla Euro2012 ważne jest utrzymanie każdego stanowiska pracy.
   A Wrobis to zasłużona firma dla Wrocławia , gdyby pan przyjechał do nas ze wsi.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SZANSA WROBIS-u

   kasia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

   No i dobrze trzeba dać im szansę.Tak naprawdę to nie z winy WROBIS-u usunięto ich ze stadionu. Pracownicy Wrobis-u nie byli za to odpowiedzialni. WROBIS to nie MOSTOSTAL!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No to Tym razem Max Bögl

   Prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

   połamie zęby na Polskich realiach (czytaj układzikach i kolesiowstwie) - jedynie gdyby zatrudnił jedynie swoich fachowców to byłby w stanie dotrzymać terminu - już mostostal we współpracy z...rozwiń całość

   połamie zęby na Polskich realiach (czytaj układzikach i kolesiowstwie) - jedynie gdyby zatrudnił jedynie swoich fachowców to byłby w stanie dotrzymać terminu - już mostostal we współpracy z Wrobisem pokazał na co go stać więc może im trzeba już podziękowaćzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama