Jawor: Nowym symbolem miasta zostanie Jaworowy Ludek

  Jawor: Nowym symbolem miasta zostanie Jaworowy Ludek

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jawor znany ze wspaniałego Kościoła Pokoju oraz Międzynarodowych Targów Chleba chce mieć kolejny symbol - Jaworowego Ludka. Niebawem burmistrz miasta, Artur Urbański, ogłosi konkurs na wizerunek tej postaci. Zwycięzcę poznamy 16 lipca. Jaworowy Ludek ma nawiązywać do postaci stworzonej przez Hannę Januszewską w wierszu "Jaworowi Ludzie"
  - W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Jawora, szkoły, przedszkola i inne instytucje, które mają siedzibę w mieście. Zwycięzca dostanie dwa tysiące złotych. Na podstawie tej pracy zostaną wykonane rzeźby postaci, nieprzekraczające pół metra. Będą ustawione w różnych częściach miasta, jako dekoracja.

  - Postać Jaworowego Ludka ma być symbolem pracowitości i gospodarności mieszkańców miasta - wyjaśnia Leszek Światkowski, naczelnik wydziału promocji jaworskiego magistratu. - To ma być nasz symbol i jednocześnie element promocyjny. Coś, co zaciekawi, przyciągnie, zainteresuje, może nawet rozśmieszy.
  Czy postać Jaworowego Ludka upiększy Jawor?

  Ale na tym nie koniec atrakcji. W planach jest stworzenie gier komputerowych dla dzieci, prowadzących po szlaku jaworowych ludzi, historii miasta i tradycji. Ma też powstać pełen niespodzianek weekendowy szlak dla rodzin z małymi dziećmi. Będą też gadżety z postacią Jaworowego Ludka oraz puzzle dla młodszych.

  - Staramy się o sfinansowanie konkursu z programu ministra kultury i dziedzictwa narodowego - dodaje Światkowski. - Jeżeli nie dostaniemy pieniędzy z ministerstwa, zrealizujemy wszystko za własne środki.

  Mieszkanka Jawora, Maria Konecka, przyznaje, że pomysł się jej podoba. Jak mówi, we Wrocławiu widziała krasnale, które są bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. - Jaworowy Ludek to ciekawy pomysł. Jeżeli stanie w różnych miejscach, powinien być atrakcją. Tylko żeby nie zwyciężył jakiś szkaradny projekt - mówi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama