Będą pomagać i doradzać ofiarom przestępstw

  Będą pomagać i doradzać ofiarom przestępstw

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W poniedziałek, 22 lutego, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pomocy Ofiarom Przestępstw.
  - Celem tej kampanii jest uświadomienie ofiarom przestępstw praw, jakie im przysługują - mówi Bogdan Kaleta z głogowskiej policji, która także weźmie udział w akcji.

  Kampania trwać będzie przez cały tydzień, tj. do 28 lutego, pod hasłem - "Razem Przeciwko Przemocy".

  Każdego dnia policjanci udzielać będą porad prawnych osobom, które zgłoszą popełnione przestępstwa oraz informować o instytucjach wspierających ofiary. Od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy, dyżurować też będą prokuratorzy i sędziowie.

  - Akcja rozpoczyna szereg naszych własnych działań, które prowadzimy przez cały ro, a ich podsumowanie nastąpi w listopadzie - dodaje Bogdan Kaleta i wylicza, między innymi, kampanie skierowane do dzieci i młodzieży wyjeżdżającej za granicę, ofiar przemocy domowej czy osób starszych.

  Na stronie internetowej: www.pokrzywdzeni.gov.pl znajdują się szczegółowe informacje, m.in., poradniki, akty prawne, a także wzory dokumentów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama