W Wałbrzychu ruszą nowe firmy

  W Wałbrzychu ruszą nowe firmy

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Piętnastu pracowników ma znaleźć zatrudnienie w kolejnej firmie, która zdecydowała się na zainwestowanie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
  Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Wałbrzych w WSSE "Invest Park" otrzymała firma Euroflame Sp. z o.o., która kupiła nieruchomość od Inwest Park Development.
  Euroflame Sp. z o.o. produkuje między innymi puszki poliamidowe i aluminiowe. Przedsiębiorca zagwarantował, że zainwestuje co najmniej 8,6 mln zł i zatrudni nowe osoby.

  Będzie to jednak najprawdopodobniej dopiero za rok, bo zakończenie inwestycji zaplanowano najpóźniej 31 marca 2011 r. Zezwolenie dla Euroflame Sp. z o.o. jest już trzecim wydanym w tym roku przez WSSE "Invest Park".

  Wcześniej dostały je TFP - Grafika Sp. z o.o i firma o nazwie Jakub Gieysztor Porta P.H.U Eksport-Import. Pierwsza na terenie Podstrefy Śrem, na działce o powierzchni 4,9 ha zbuduje zakład specjalizujący się w produkcji tektury falistej i opakowań. Inwestycja ma być zakończona do 31 grudnia 2013 r. Firma zainwestuje co najmniej 40,8 mln zł i zatrudni 37 pracowników.

  Jakub Gieysztor Porta P.H.U Eksport-Import będzie działała w podstrefie Świdnica. W części hali dzierżawionej od Gryphon Sp. z o.o. będzie produkować materiały biurowe.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama